Nasi łucznicy na podium Pucharu Polski i ligi drużynowej

/PK/
Dwóch naszych łuczników zajęło miejsca na podium podczas rozegranej w Żywcu piątej rundy Pucharu Polski w łucznictwie. W lidze drużynowej kielecka Stella zdobyła brązowy medal.

Drugie miejsce zajął Piotr Nowak z Karimy Prząsław, a trzeci był Michał Detka ze Stelli Kielce, który ustanowił rekord życiowy wynikiem 1286 punktów.

Wyniki. Kobiety open: 32. Aleksandra Baran 1095 pkt., 35. Karolina Sorys 1086 (obie Stella Kielce), mężczyźni open: 2. Piotr Nowak (Karima Prząsław) 1293, 3. Michał Detka (Stella) 1286, 4. Rafał Wójcik (ULKS Włoszczowice) 1284, 9. Rafał Dobrowolski 1247, 11. Maciej Fałdziński 1232, 13. Sebastian Bątor 1220, 15. Mateusz Bucki 1213, 16. Tomasz Przepióra 1204, 22. Sebastian Pędzik 1180, 24. Adam Bujarski 1171 (wszyscy Stella).

W zawodach ligi drużynowej mężczyzn Stella uplasowała się na trzecim miejscu i tę samą lokatę zajęła w klasyfikacji łącznej po pięciu rundach, zdobywając brązowy medal.

W Krakowie nasi najmłodsi łucznicy strzelali w Turnieju Lajkonika. Wśród młodzików młodszych wygrał Jakub Bątor ze Stelli, wśród chłopców starszych Michał Chaba z ULKS Włoszczowice, a w kategorii młodzików trzeci był Jakub Matanina z Grotu Bodzentyn.