Tancerze z CMG Radom mistrzami Polski (wideo)

Radomscy tancerze zaprezentowali niezwykle żywiołowy układ taneczny.
Radomscy tancerze zaprezentowali niezwykle żywiołowy układ taneczny. CMG Radom
Radomscy tancerze znowu bezkonkurencyjni
Zwycięzcy z dumą prezentowali swoje dyplomy. Na zdjęciu z Iwoną Pavlovic.
Zwycięzcy z dumą prezentowali swoje dyplomy. Na zdjęciu z Iwoną Pavlovic. CMG Radom

(fot. CMG Radom)

Radomscy tancerze ze szkoły tańca Akademia Tańca CMG Radom Moniki i Cezarego Gruszków zdobyli tytuł Mistrzów Polski Formacji Tanecznych powyżej 15 lat w kategorii tańców latynoamerykańskich.

Zawody odbyły się w sobotę, 20 września w Kraśniku. Tym razem zmagania odbywały się pod opieką Polskiego Towarzystwa Tanecznego, a galę finałową poprowadziła Iwona Pavlovic.

Akademia Tańca CMG do rywalizacji wystawiła dwie swoje formacje. W kategorii do 15 lat w stylu LA wystartowała formacja CMG Sweet Dance, a w kategorii powyżej 15 lat w stylu LA CMG Radom. - Nasi młodzi tancerze ze Sweet Dance wywalczyli drugie miejsce, a tancerze CMG Radom byli bezapelacyjnie najlepsi i wygrali całe mistrzostwa z samymi jedynkami od sędziów - mówi Dariusz Lipiec z CMG Radom. - Tancerze z CMG Sweet Dance zatańczyli jeszcze lepiej niż tydzień temu w Elblągu na MPFT organizowanych przez FTS, ale nie wystarczyło to im do zdobycia pierwszego miejsca.

Pierwsze miejsce w ich kategorii wywalczyli tancerze Gracji Krosno. Natomiast w kategorii powyżej 15 lat CMG Radom było bezkonkurencyjne. - Ich niezwykle żywiołowy układ taneczny był bardzo dobrze przyjęty przez kraśnicką publiczność. Należy również podkreślić, że ich występ niezwykle ciepło przyjęła prowadząca galę finałową Iwona Pavlovic - dodaje Dariusz Lipiec.

Teraz tancerzy czekają Mistrzostwa Świata w grudniu w Niemczech oraz Mistrzostwa Europy w maju przyszłego roku. - Zdobyte tytuły są znakomitym prezentem dla Akademii Tańca CMG, która w tym roku obchodzić będzie swoje 25-cio lecie - zdradza Dariusz Lipiec. Gratulujemy.