Osiem medali pięściarzy Skalnika Wiśniówka na gwardyjskich mistrzostwach Polski

/SAW/
Ekipa Skalnika Wiśniówka na udanych dla klubu mistrzostwach gwardyjskich w Busku-Zdrój. Fot. archiwum klubu
W Busku-Zdroju odbyły się IV Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w boksie. Startowało pięciu zawodników i trzy zawodniczki ze Skalnika Wiśniówka i wszyscy stanęli na podium. Zdobyli pięć złotych medali, jeden srebrny i dwa brązowe.

Najmłodszy zawodnik ze Skalnika Dawid Budzisz (młodzik 50kg) miał najtrudniejszą przeprawę. O wejście do finału walczył z Mateuszem Dumcem (Feniks Stalowa Wola) i wygrał jednogłośnie na punkty. W finale zmierzył się z mistrzem Europy i Świata (w kick-boxingu) Adrianem Bajtelem z Luks Jaspol Krynica Zdrój. Dawid powtórzył wynik z walki półfinałowej i został Gwardyjskim Mistrzem Polski w boskie.

Złoto wywalczyła też Aleksandra Jakubowska (kadetka 57kg). Wygrała z z Joanną Kmieciak (Ring Busko Zdrój) 2:1. Aleksandra Kosałka (kadetka 66kg) ze Skalnika także wygrała finałową walkę 2:1 z Dominiką Sibigą (Feniks Stalowa Wola).

Złoty medal zdobyła też Sara Domagała (juniorka 51kg), która zwyciężyła stosunkiem głosów 2:1 z Justyną Górnik (Garda Gierałtowice).

Drugim zawodnikiem Skalnika, który zdobył tytuł mistrzowski był Rafał Jamorski (senior 56kg) - wygrał z Wasilewskim (Boks Ożarów) jednogłośnie na punkty.

Bartłomiej Miniszewski (senior 81kg) uległ Kamilowi Lamczykowi (Ring Busko Zdrój) w walce o złoty medal i zdobył srebro.

Inny zawodnik Skalnika - Robert Iwan (junior 60kg) decyzją sędziów przegrał swój pojedynek 1:2 z Adrianem Jaworskim (Legia" Warszawa) i zdobył brąz. - Walka była bardzo zacięta i wynik mógł paść także w drugą stronę - twierdzi trener Skalnika Janusz Domagała.

Drugi junior Artur Kazarjan (64kg) uległ swojemu Dominikowi Kidze z Wisłoka Rzeszów i również zdobył brąz
- Jestem zadowolony z tegorocznych mistrzostw, zdobyliśmy osiem medali.. Z roku na rok jest to coraz większa impreza a poziom skacze w górę - ocenił Janusz Domagała, trener Skalnika.