Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ortopedia przy Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu mocno wyhamowała

Klaudia TAJS [email protected]
sxc.hu
Trzech lekarzy na zwolnieniu lekarskim. Ograniczono przyjęcia w poradni przy Szpitalu wojewódzkim w Tarnobrzegu i zabiegi na oddziale

Tylko dwie godziny dziennie pracuje poradnia ortopedyczna przy Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Ograniczono także liczbę zabiegów planowych na oddziale ortopedycznym. - Ortopedia musiała przyhamować, ponieważ trzech lekarzy z powodu choroby wypadło nam z pracy - ubolewa Wiktor Stasiak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.że pr

Gdyby chodziło o każdy inny oddział i nieobecność kilku lekarzy w jednym czasie, pytań od pacjentów byłoby znacznie mniej. Ale nie jeśli chodzi o ortopedię, która jest najbardziej obleganym oddziałem w Szpitalu Wojewódzkim, a poradnia słynie z długich kolejek. Tarnobrzeska ortopedia ma uznanie wśród pacjentów z całego Podkarpacia i sąsiednich województw, dlatego ograniczenie pracy poradni i ograniczenie zabiegów planowych na oddziale, wywołało lawinę pytań pacjentów, którzy zdezorientowani chcą wiedzieć, co się dzieje?

Dwie godziny dla pacjentów poza szpitalnych

Od kilku dni oddział ortopedii i przyszpitalną poradnię zabezpiecza dwóch ortopedów zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin i trzeci lekarz pracujący na część etatu. Wiktor Stasiak, dyrektor lecznicy bezradnie rozkłada ręce i tłumaczy: - Ze względu na absencję ortopedów musieliśmy ograniczyć godziny pracy poradni ortopedycznej - tłumaczy dyrektor.

- Jesteśmy zobowiązani do przyjęcia pacjentów poszpitalnych, to poradnia w tych dwóch godzinach mozyjąć pacjentów tylko z tej grupy. Ten stan potrwa kilka tygodni. Kiedy lekarze wrócą do pracy, przywrócimy poprzedni system pracy w poradni.

Mniej zabiegów na oddziale

Ograniczono także liczbę zabiegów planowych na oddziale. Jednak dyrekcja lecznicy ma nadzieję, że od najbliższego poniedziałku, po powrocie jednego z lekarzy, na oddziale będą wykonywane zabiegi planowe. Natomiast do 29 września przyszpitalna poradnia ortopedyczna pracuje od godziny 10 do 12. O powrocie do tradycyjnemu systemu pracy poradni, pacjenci mogą dowiedzieć się za pośrednictwem strony internetowej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu lub przez kontakt telefoniczny z poradnią ortopedyczną.

Rocznie w 13 przyszpitalnych poradniach udziela się 40 tysięcy porad. W samej poradni ortopedyczno-urazowej tych porad udzielanych jest ponad 9 tysięcy. Wczoraj dyrektor Wiktor Stasiak, wysłał pismo do rzeszowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym tłumaczy przyczyny wprowadzenia ograniczeń na oddziale i przyszpitalnej poradni ortopedycznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie