Pierwszy sparing siatkarek KSZO Ostrowiec z Budowlanymi Łódź na remis (zdjęcia, WIDEO)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
W piątek w ostrowieckiej hali odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów pomiędzy zespołami Orlen Ligi: KSZO Ostrowiec SA i Budowlanych Łódź.
KSZO Ostrowiec SA - Budowlani Łódź 2:2

KSZO Ostrowiec SA - Budowlani Łódź 2:2 (22:25, 25:17, 25:20, 24:26)

KSZO: Brojek 21, Wójcik 5, Bawoł 9, Kuligowska 9, Ganszczyk 15, Godfrey 8, Nowakowska (libero) oraz Tobiasz, Vasileva 4, Grzelak 1.

Budowlani: Sieczka 16, Śliwa 4, Ściurka 7, Grajber 4, Sikorska 5, Polańska 8, Medyńska (libero) oraz Skrzypkowska 9, Kajzer 2,

Oba zespoły grały ze sobą przed tygodniem podczas turnieju w Rzeszowie i wówczas 3:0 wygrały łodzianki. One również rozstrzygnęły na swoją korzyść pierwszą partię, pokonując nieco bojaźliwe ostrowczanki. Podopieczne trenera Parkitnego lepiej spisały się w drugiej odsłonie, zdecydowanie wygrywając do 17. Bardziej wyrównany był trzeci set, ale w jego końcówce siatkarki KSZO zbudowały przewagę pięciu punktów. Również czwarty - ostatni, na tyle bowiem umówili się trenerzy - set długo przebiegał pod dyktando KSZO.

Prowadzenie 18:11 szybko jednak stopniało, najpierw po dwóch asach serwisowych doświadczonej Magdy Śliwy, później doszły jeszcze błędy własne i skuteczne ataki rywalek. Łodzianki doprowadziły do remisu po 23 i choć to KSZO miał jako pierwszy setbola, seta wygrały rywali. Rewanż w sobotę o godzinie 17 rozegrany zostanie w Opatowie w hali Zespołu Szkół Samorządowych Nr 2.