Wierna Małogoszcz - Soła Oświęcim 0:2. Nowy duet trenerski, ale jest siódma porażka (WIDEO)

/dor/
Michał Bała, zawodnik Wiernej, z piłką.
Michał Bała, zawodnik Wiernej, z piłką. Sławomir Stachura
Piłkarze Wiernej nadal są bez zwycięstwa, jako jedyny zespół w tej grupie trzeciej ligi. W sobotę po raz siódmy musieli przełknąć gorycz porażki, już pod wodzą nowego duetu trenerskiego.

Michał Borowski, trener Wiernej:

- Zawodnicy ambitnie podeszli do tego meczu, bardzo chcieli wygrać. W pierwszej połowie gra wyglądała dobrze, w końcówce zabrakło koncentracji i przeciwnik to wykorzystał.

Wierna Małogoszcz - Soła Oświęcim 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Paweł Cygnar 76 min., 0:2 Przemysław Knapik 90+2.

Wierna: Wróblewski 5 - Krzeszowski 5, Kołodziejczyk 5, Supierz 5, Papka 5 - Kita 6, Jeziorski 6, Gajek 4 (69. Krzyżyk 2), Smolarczyk 5 - Drej 5 (80. Stachura nie klas.), Bała 5 (69. Foksa 2).

Soła: K. Talaga - J. Jamróz, Drzymont, Skrzypek, W. Jamróz - G. Talaga, Dynarek, Szewczyk (75. Knapik), Szopa - Cygnar, Snadny (84. Skiernik).

Kartki: żółte: Foksa, Kołodziejczyk (Wierna), Skrzypek, Stanek, Dynarek (Soła). Sędziował: Mateusz Łosiak ze Skarżyska. Widzów: 60.

Zmiana trenera w Wiernej - Paweł Bień i Michał Borowski za Mariusza Lnianego - czytaj więcej

Mecz rozpoczął się w sobotę o 11. Ta nietypowa pora była spowodowana tym, że po południu dwóch piłkarzy - Michał Bała i Tomasz Kita - miało ważne wesela w swoich rodzinach. Na ich obecności bardzo zależało trenerom, bo sytuacja kadrowa zespołu nie wygląda najlepiej. Uraz nadal leczy Karol Drej, a Bartłomiej Wijas nie zagrał z powodu żółtych kartek.

Wierną poprowadził już nowy duet trenerski - Michał Borowski i Paweł Bień. Ten pierwszy był asystentem Mariusza Lnianego, a Bień to piłkarz małogoskiego zespołu, wieloletni kapitan, który teraz nie gra z powodu kontuzji. - Wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosku, że konieczna jest zmiana trenera, że w meczu z Sołą piłkarze potrzebują już nowego impulsu. Zresztą nic nie może wiecznie trwać - powiedział Mariusz Lniany, który przez pięć lat był trenerem małogoskiej drużyny.

Wierna przez znaczną część spotkania toczyła wyrównany bój z liderem. W pierwszej połowie groźnie strzelali Tomasz Kita i Michał Smolarczyk, ale bardzo dobrze bronił Kamil Talaga. W 76 minucie Paweł Cygnar uderzyła zza pola karnego, piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Drugi gol był konsekwencją tego, że gospodarze odkryli się, bo za wszelką cenę chcieli wyrównać, i zostali skontrowani.