Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrali z ŚKPR Świdnica

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Porażką Ostrowczan 27:29 zakończył się mecz trzeciej kolejki I ligi piłki ręcznej pomiędzy KSZO Ostrowiec i ŚKPR Świdnica.

ŚKPR Świdnica - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 29:27 (14:14)

KSZO: Drabik, Szewczyk - Jeżyna 1, Mazur, Fugiel 2, Jamioł 1, Afanasjev 4, Świeca 2, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz 11, Biskup 1, Wojkowski 3, Kalita 2.

Podopieczni trenera Rafała Przybylskiego dobrze zaczęli mecz, prowadząc już 4:2. Pech zaczął się, gdy boisko musiał opuścić Dawid Biskup, który trafiony został palcem w oko i musiał udać się do szpitala. Ostrowczanie przed przerwą prowadzili co prawda 14:12, jednak dwie nieprzygotowane akcje zakończyły się kontrą i na przerwę schodzili przy remisie po 14.

Po zmianie stron gra nie uległa większej zmianie. W końcówce, ostrowczanie doszli rywala na jedną bramkę, jednak zabrakło zimnej krwi, by cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

W innych meczach: Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Uniwersytet Zielona Góra 31:31 (19:16), MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śl. 24:34 (11:17), SPR Tarnów - Siódemka Legnica 34:32 (13:16), Szczypiorno Kalisz - Viret CMC Zawiercie 29:31 (19:14), Olimp Grodków - Czuwaj Przemyśl 29:29 (17:11).

1. Gwardia 3 6 97-75
2. Olimp 3 5 83-65
3. Siódemka 3 4 98-80
4. KSSPR 3 4 98-83 4
5. Olimpia 3 4 86-77
6. Viret CMC 3 4 95-87
7. Świdnica 3 4 81-79
8. Ostrovia 3 3 89-89