Mateusz Wróbel zdobył brązowy medal na 100 metrów na mistrzostwach Polski młodzików

/dor/
W sobotę w Zielonej Górze rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce.

Kadra województwa świętokrzyskiego liczy 17 osób. Naszą największą medalową nadzieją jest Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój.

Podopieczny trenera Zdzisława Perepiczki w pierwszym dniu spisał się bardzo dobrze. W eliminacjach biegu na 100 metrów uzyskał czas 11,54 i awansował do finału. W nim pobiegł jeszcze szybciej. Uzyskał wynik 11,24 i zdobył brązowy medal.

- W pierwszym dniu plan wykonał w 150 procentach. Na docelowej imprezie w sezonie poprawił rekord życiowy i zdobył medal. W niedzielę czeka go start w biegu na 300 metrów, jego koronnej konkurencji. Powinien walczyć o "złoto" - powiedział Jacek Więckowski, jeden z trenerów kadry województwa świętokrzyskiego.

W pierwszym dniu dobrze wypadła też Kamila Justyńska z Trójki Sandomierz. W biegu na 300 metrów przez płotki uzyskała wynik 46,36, który jest jej rekordem życiowym. Czas ten zapewnił jej ósme miejsce.