Protest odwołany. Wyniki stalowowolskiej piłkarskiej klasy okręgowej

/PISZ/
W tarnobrzeskim Mokrzyszowie gospodarze (w czarnych koszulkach) przegrali ze Stalą Gorzyce. Grzegorz Lipiec
Działacze Stali Stalowa Wola zapowiadali, że nie wyślą rezerw swego klubu na mecz ze Spartą Jeżowe, bowiem jeżowianie wyznaczyli go na sobotę, kiedy to grała pierwsza drużyna i juniorzy Stalówki. Ostatecznie zwyciężył zdrowy rozsądek, a stalowowolanie mimo, że byli bez rezerwowych to nie dali się gospodarzom.

Nie popisali się w Nowej Sarzynie piłkarze Orła Rudnik. Podopieczni trenera Sławomira Zająca, którzy z tygodnia na tydzień grają coraz gorzej zebrali tęgie lanie i są coraz niżej w tabeli.

Sparta Jeżowe - Stal II Stalowa Wola 2:2 (1:2).
Niemiec 29, 57 - Skórski 13, Urbanik 15.

Sparta: Słodziński - Drozd, Cupak, Krawiec, Mścisz - Chudzik, Tabor, Urbanik (46 Wraga), Gielar (75 Sagan) - Małysa, Niemiec.

Stal: Drzymała - Kloc, Wrona, Górski, Kowalski - Waliłko, Urbanik, Siudak, Skórski - Łyp, Piróg.

Żółte kartki: Gelar (Sparta), Kowalski, Piróg (Stal II). Sędziował: Grzegorz Łącz z Cyganów. Widzów 150.

Tego meczu miało nie być, bowiem stalowowolanie zapowiadali protest w końcu się odbył i stał na wysokim poziomie. Grający "gołą jedenastką" i prowadzeni przez Dariusza Michalaka stalowowolanie po kwadransie prowadzili 2:0, ale jeszcze przed przerwą stracili gola. Po zmianie stron jeżowianie zdołali doprowadzić do remisu i choć obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie zwycięskiego gola to spotkanie zakończyło się podziałem punktów przez co rezerwy Stali straciły przodownictwo w tabeli. Do wysokiego poziomu spotkani dostroili się arbitrzy prowadząc mecz praktycznie bezbłędnie.

Słowianin Grębów - Wichry Rzeczyca Długa 4:0 (0:0).
Bednarz 73, Stąporski 75, Wilk 82, Jabłoński 87.

Słowianin: Kozieł - Kułaczkowski, Krasoń, Paterek, S. Rutyna (58 Polit) - Rzepiela (85 Kozioł), Telka, Spas (78 Tabaka), Jabłoński - R. Rutyna, Stąporski.

Wichry: Pliszka (39 Żurawski) - Chajdas, Kusiński, Budziło, M. Stelmach - D. Stelmach (56 Piwowarski), Maleszczyk (70 Karol Marut), Butrym, Kacper Marut - Podolski, Zygmunt.

Żółta kartka: Budziło (W). Sędziował: Damian Wrona z Gorzyc. Widzów: 250.

Jak to w Grębowie bywa na trybunach zasiadło wielu kibiców. Już w pierwszej połowie, mimo, że nie padł żaden gol przeżyli oni sporo emocji. Miejscowi za sprawą Przemysława Stąporskiego i Szymoan Rutyny nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Najlepszą miał jednak piłkarz gości Marek Zygmunt, który w 38 minucie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Słowianiana Pawłem Koziełem, a poprawkę posłał nad poprzeczką. Goście dzielnie odpierali ataki grębowianan do 73 minuty, kiedy jednak stracili gola zeszło z nich powietrze.

Sokół Sokolniki - Wisan Skopanie 1:1 (0:1).
Grabowski 55 - Szlęzak 31.

San Wrzawy - Sokół Kamień 2:1 (1:0).
J. Fietko 10, Panek 76 - M. Socha 86.

Unia Nowa Sarzyna - Orzeł Rudnik 6:0 (3:0).
Pieróg 6, Błajda 21, Gnatek 36, 51, Prędota 78, Kwaśnik 90.

Olimpia Pysznica - Unia Skowierzyn 3:3 (1:1).
Sobiło 20, Tokarski 60, 75 - Zając 25, Gardy 70, 89.

Mokrzyszów Tarnobrzeg - Stal Gorzyce 0:1 (0:1).

16. Sokół Kamień 9 3 8-21 0 3 6

W następnej kolejce, 4-5 października: Wisan - Stal G., Zdziary - Mokrzyszów, Unia S. - Łowisko, Wichry - Olimpia, Orzeł - Słowianin, Sokół - Unia NS , Stal II - San, Sokół - Sparta.