Klasa okręgowa. Tobiszewski trafiał bezbłędnie

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, [email protected]
Bramkarz Staru Mateusz Poński, bezradnie patrzył jak po strzale Dawida Gardynika z KSZO 1929 II, piłka wpada w okienko jego bramki. Mirosław Rolak
Szczegóły weekendowych meczów klasy okręgowej. Zobacz wyniki i strzelców kolejki.
KSZO 1929 II Ostrowiec - Star Starachowice 2:0

Marek Bęben, trener Moravii

-W Samborcu to była "kopanina" z obu stron. Zresztą trudno o jakąś finezyjna grę na takim klepisku jak w Samborcu. Zapraszam kibiców LZS, którzy tak dokuczali nam niewybrednymi okrzykami, do Morawicy. U nas zobaczą jak powinno wyglądać boisko.

Zabójcze kontry Astry. Orlęta uratowały punkt w ostatniej minucie. Kolejna wysoka porażka Sparty.

Napastnik Kamiennej Bordy, Grzegorz Tobiszewski strzelił aż cztery gole w meczu ze Sparta Dwikozy. Orlęta Kielce rozegrały dobry mecz w Chmielniku i w ostatniej minucie uratowały jeden punkt.

GKS Nowiny - Wicher Miedziana Góra 4:0 (1:0), Blicharski 5, Szewczyk 50, 67, Stanek 90.

GKS: Kwiecień - Markowski (58. Brzoza), Ślefarski, Cichoń, Król - Pamintasu, Stanek, Góral (72. Stępnik), Szewczyk (80. Stawiak) - Blicharski, Pierzak (63. Wijas).

Wicher: Żak - Foderowicz (55. Budzowski), Piotrowicz, Socha, Dudzik - K. Piwowarczyk (46. Krężołek), Bęben, B. Koza, Łukasiewicz (67. Wiśniewski) - Nieszporek, Jas.

Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo. Z zimną krwią wykorzystali błędy rywala. - Miewaliśmy lepsze mecze, ale liczy się efekt. Cieszymy się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie - powiedział Przemysław Cichoń, grający trener GKS. W jego zespole bardzo dobry mecz rozegrał Dominik Szewczyk, który zdobył dwie bramki.

- Różnie ten mecz mógł się potoczyć, bo w 3 minucie mieliśmy sytuację sam na sam. Nie wykorzystaliśmy jej, a dwie minuty później straciliśmy gola. Wygrał jednak zespół lepszy, bardziej poukładany. Może trochę za wysoko, bo trzy bramki straciliśmy po naszych błędach - powiedział Sławomir Wojtasiński, trener Wichra.

WAŻNY GOL TRENERA

Koprzywianka Koprzywnica - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 2:1 (1:0), Kuranty 38, Bryła 67 - Orzechowski 64.

Koprzywianka: Reczek - Piątkowski, Kołek, K. Pyszczek, Trześniewski - Kruczek (65. Witkowski), Kuranty, Gawroński (80. Mrozik), Nasternak (55. Pawlik) - Bryła (90. Pruś), Ł. Pyszczek.

AZS: Pacanowski - Buras, Niezgoda, Tyzo (65. Janus), Pawłowski - Lewandowski, Łebek, Orzechowski, Wawer (80. Dygas) - Wójciak (70. Kołodziej), Milner.

- To był dla nas bardzo trudny mecz. Goście byli nastawieni na uważną grę w defensywie. Zdobyliśmy jednak dwie bramki i wygraliśmy, to jest dla nas najważniejsze - powiedział Jacek Kuranty, grający trener Koprzywianki. To właśnie on zaliczył pierwsze trafienie - strzałem z pięciu metrów po dograniu Wiktora Nasternaka. Drugą bramkę zdobył strzałem w długi róg Jakub Bryła.

- Mamy ogromne problemy kadrowe. Na trudnym terenie stawiliśmy zacięty opór, ale po raz kolejny zeszliśmy z boiska pokonani - mówił Artur Obarzanek, trener AZS.

BOHATEREM BYŁ TOBISZEWSKI

Kamienna Brody - Sparta Dwikozy 6:0 (3:0), Tobiszewski 9, 17, 41, 66, Sęga 50, 90.

Kamienna: Duda - Spadło, Gruszka, Kozera (78. Cieślik), Sado - Kotwa, Żak (72. Kwapisz), Sęga, Kanarski (46. Dąbrowski) - Kiliański (58. Maciejczak), Tobiszewski.

Sparta: Piętowski - Drożdżal, Koryciński, Krasoń, Maziarz - Lebida (60. Marzec), Mazur, Mordka (88. Majewski), Drozdowski - Strojewski, J. Kiliański.

Kamienna idzie jak burza. Tym razem nie dała szans Sparcie, strzelając jej sześć goli. Bohaterem meczu był Grzegorz Tobiszewski, który zdobył cztery bramki, a do przerwy zaliczył klasyczny hat-trick.

- Rozbiliśmy Spartę. Przy stanie 4:0 całkowicie odebraliśmy jej ochotę do gry - skomentował Mirosław Piątek, kierownik drużyny Kamiennej.

- Gospodarze byli dużo lepsi. Ciężko było się przeciwstawić zawodnikom, którzy są ograni w wyższych ligach - powiedział Jerzy Mazur, trener Sparty.

SKUTECZNA TAKTYKA STALI

Nidzianka Bieliny - Stal Kunów 0:2 (0:1), Piotr Mazepa 7, Zbigniew Rutkowski 65.

Stal: Kania - K. Kostrzewa, Dylewski, Ronduda, J. Kaczor (80. Frańczak), Herbuś, Kwapisz, Rutkowski (88. Koterbski), Ostrowski, Jałocha (60. S. Kostrzewa), Mazepa.

Trener Stali, Tomasz Siczek zapowiadał że jego zespół jedzie do Bielin po komplet punktów i słowa dotrzymał. Kunowski zespół zagrał bardzo rozważnie, pozwolił atakować gospodarzom i skutecznie kontratakował.

Już w siódmej minucie po dokładnym prostopadłym podaniu Rutkowskiego najlepszy strzelec Stali, Piotr Mazepa, znalazł się w dogodnej sytuacji i celnie strzelił z ostrego kąta. Ataki gospodarzy nie przynosiły efektów, a raz udana interwencja Rondudy uratowała gości od utraty bramki. Po przerwie nadal przeważali gospodarze, ale nadal nic z tej przewagi nie wynikało. W 65 minucie po składnej kontrze w sytuacji "sam na sam" znalazł się Rutkowski i sprytnie przelobował bramkarza Nidzianki.

KOPANINA "NA KLEPISKU"

LZS Samborzec - Moravia Morawica 0:0.

Samborzec: Widoń - Borycki, Kanios, Pietrucha, Jarosz (70. Bijak), Kiliański (76. Przypkowski), Lipiec, Chmiel, Mądry, Szczepański, Duda.

Moravia: P. Kubicki - K. Zawadzki, Wójcik, Gilewski, M. Zawadzki, Kita, Kuzincow (46. Brzozowski), Osman (70. Bujak), K. Kubicki (46. Ł. Zawadzki), W. Młynarczyk (70. Szewczyk), Bednarski.

Remis nie zadawala żadnej z drużyn, bo obydwie miały sytuacje by rozstrzygnąć spotkanie na swoja korzyść. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego oraz ponad dwudziestominutowego okresu gry w przewadze )czerwona kartka otrzymał Krystian Zawadzki).

-Mieliśmy nieznaczna przewagę i powinniśmy wykorzystać stworzone sytuacje. Szkoda że Lipiec nie wykorzystał rzutu karnego, bo wtedy mielibyśmy zapewne komplet punktów. Ten remis nas nie zadawala - powiedział trener LZS, Artur Szkutnik.

GOŚCIE GRALI, GOSPODARZE TRAFIALI

KSZO 1929 II Ostrowiec - Star Starachowice 2:0 (1:0), samobójcza 30, Gardynik 74.

KSZO II: Mech - Skalski, Machel, Lasocki, Szczygieł - Gardynik, Sulima, Michałowski (83. Marynowski), Krzemiński, Stawiarski - Hołody.

Star: Poński - Chodniewicz, Senderowski, Chatys, Bator, Jarmala, Szymański, Kiełek (65. Żak), Bies (85. Krawczyk), Kosztowniak (46. Witkowski), Kidoń.

Na stadion w Bodzechowie nie wpuszczono grupy sympatyków gości. Kibice Staru dopingowali wiec swój zespół zza ogrodzenia. Doping nie pomógł, bo chociaż goście rozegrali dobry mecz, schodzili z boiska pokonani.

-Tydzień temu zremisowaliśmy po słabym meczu z Samborcem. Teraz rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie i przegraliśmy. Mieliśmy więcej sytuacji, przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy zdobyć bramki - ocenił trener Staru, Zbigniew Spadło.

W 30 minucie po mocnym dośrodkowaniu Sulimy obrońca Staru, Senderowski niefortunnie interweniował że skierował piłkę do swojej bramki. Po przerwie gra się wyrównała, ale nadal lepiej prezentowali się goście. Defensywa gospodarzy spisywała się jednak bez zarzutu. W 74 minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Dawid Gardynik. Trafił dokładnie w okienko starachowickiej bramki, ustalając wynik meczu.

SKUTECZNE KONTRY

Piast Stopnica - Astra Piekoszów 0:2 (0:0), M. Blicharski 50, samobójcza 70.

Piast: Piotrowski - Drzazga (70. P. Gula) , Pławski, Nowak, Rogoziński, Prusiewicz, Kapusta, Jankoski, Jabłoński, Piotr Rajca, K. Guła (60. Paweł Rajca).

Astra: Dobrowolski - Mularczyk (89. Świerszcz), K. Majka, Śladkowski, Stalmasiński - Łapot, M. Blicharski, Brożek, Kotwica (65. Majchrzyk) - M. Majka (75. Wilk), Kryczka (S. Blicharski).

- Cieszy zwycięstwo na wyjeździe, dawno tego nie przeżywaliśmy. Dwie bramki padły po dograniach Norberta Brożka. Był piłkarzem meczu - mówił Marcin Śladkowski, grający trener Astry.

-To był mecz walki. Mieliśmy w pierwszej połowie trzy sytuacje które powinniśmy wykorzystać. Goście nastawili się na kontry i to im przyniosło powodzenie - powiedział trener Piasta, Gryegory Tomecki.

SKUTECZNY FINISZ

Zenit Chmielnik - Orlęta Kielce 2:2 (1:0), Michał Pałgan 28 z karnego, Paweł Kmiecik 68 - Damian Kania 67, Banyś 90.

Orlęta: Jakubczyk - Janicki (60. Jakubowski), Gładysz, Nawara, Michta (50,. Pióro), Banyś, Kołodziejczyk, Skuza (60. Szyszka), Stochmal, Szczepański, Kania.

Goście zdobyli wyrównująca bramkę w ostatniej minucie meczu i uratowali jak najbardziej zasłużenie jeden punkt.

-W pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale po przerwie my zagraliśmy znacznie lepiej i zasłużyliśmy na remis. Przy odrobinie szczęście mogliśmy wywalczyć nawet trzy punkty, bo w końcówce meczu mieliśmy wiele dogodnych okazji - powiedział trener Orląt, Marcin Zychalski.

Jedenastka kolejki

Piotr Kubicki (Moravia) - Ariel Spadło (Kamienna), Artur Kanios (Samborzec), Zbigniew Rutkowski (Stal), Karol Kostrzewa (Stal), Jacek Kuranty (Koprzywianka), Dominik Szewczyk (Nowiny), Piotr Stanek (Nowiny), Bartosz Sęga (Kamienna), Norbert Brożek (Astra), Grzegorz Tobiszewski (Kamienna).

Najlepsi strzelcy: 11 - Grzegorz Tobiszewski (Kamienna), 10 - Michał Hołody (KSZO 1929 II), 9 - Łukasz Pyszczek (Koprzywianka), 7 - Piotr Rajca (Piast), 6 - Piotr Mazepa (Stal), Rafał Kita (Moravia).

W następnej kolejce, 11-12 października: Star - Nowiny, Moravia - KSZO 1929 II, Stal - Orlęta, Astra - Zenit, Sparta - Piast, Wicher - Kamienna, Politechnika - Samborzec, Nidzianka - Koprzywianka Koprzywnica