Grupa A. THW Kiel - Naturhouse La Rioja 34:32 (20:16), Mieszkow Brześć - Metalurg Skopje 28:24 (12:10), Paris Saint-Germain Handball - Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 27:22 (11:9).
W meczu Mieszkowa najskuteczniejszym graczem gospodarzy był były zawodnik drużyny z Kielc, Dmitrij Nikulenkow (5 bramek), a czerwoną kartkę zarobił inny były gracz z Kielc, Rastko Stojković.
1. Paris 2 4 54-44
2. Naturhouse 2 2 71-65
3. Kiel 2 2 59-59
4. Zagrzeb 2 2 49-52
5. Mieszkow 2 2 59-63
6. Metalurg 2 0 46-55
Grupa B. Besiktas Mogaz HT Stambuł - KIF Kolding Kopenhaga 24:33 (11:16), SG Flensburg-Handewitt - Alingsas HK 31:21 (19:10).
FC Barcelona - Orlen Wisła Płock 30:25 (13:12).
Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary - Daszek, Racotea 2, Tiumiencew 1, Wiśniewski, Ghionea 3, Rocha 4, Syprzak 4, Zelenović 6, Montoro 4, Nikcević 1.
Bardzo dobry mecz drużyny z Płocka, która długimi momentami prowadziła wyrównany bój z wielką Barceloną.
1. Kolding 2 4 68-45
2. Barcelona 2 4 68-53
3. Orlen Wisła 2 2 53-49
4. Flensburg 2 2 52-56
5. Besiktas 2 0 43-61
6. Alingsas 2 0 49-69
Grupa C. Vardar Skopje - Czechowskie Niedźwiedzie Czechow 39:28 (24:12), MKB-MVM Veszprem - Rhein-Neckar Löwen 27:24 (10:11), Montpellier Agglomeration HB - Celje Pivovarna Lasko 35:29 (14:18).
1. Vardar 2 4 66-54
2. Veszprem 2 4 64-56
3. Löwen 2 2 59-51
4. Montpellier 2 2 59-64
5. Celje 2 0 55-62
6. Niedźwiedzie 2 0 60-76
Grupa D. Vive Tauron Kielce - MOL-Pick Szeged 37:32 (18:17), Motor Zaporoże - Dunkerque Grand Litoral Handball 21:23 (10:9).
Motor: Stochl, Koszowy - Burka 5, Stieciura 5, Aflitulin 4, Onufrienko 3, Skopincew 2, Kozakiewicz 1, Szewielew 1, Doroszczuk, Jewdokimow, Kubanko, Kurylenko, Perez de Inestrosa, Żuk, Żukow.
Dunkierka: Gerard, Annotel - Emonet 6, Nagy 5, Butto 4, Afgour 2, Touati 2, Guillard 1, Lamon 1, Mokrani 1, Pejović 1, Brillant, Joumel, Nieto, Paczkowski, Siudry.
W meczu zagrał wypożyczony z Vive Tauronu Kielce do Dunkierki Paweł Paczkowski, ale nie zdobył bramki.
Aalborg Handball - Kadetten Schaffhausen 23:23 (11:8).
Aalborg: Erevik, Westphal - Berggren 8, Barud 4, Jensen 3, Stig Jensen 3, Tvedten 3, Pedersen 1, Slundt 1, Engelbrecht, Guardiola Villaplana, Gustafsson, M. Jensen, Simon Jensen, Pedersen, Sagosen .
Kadetten: Maier, Portner, Puljezević - Pendić 7, Liniger 5, Jurca 4, Mamić 2, Cvijetić 1, Doborac 1, Graubner 1, Mansson 1, Richwien 1, Geisser, Küttel, Meister.
Gospodarze długo prowadzili rożnicą 3-4 bramek, ale w 54 minucie Szwajcarzy doprowadzili do remisu 20:20, a 8 sekund przed końcem po rzucie karnym prowadzili 23:22. Sekundę przed końcem meczu wyrównał Emil Berggren.
1. Vive Tauron 2 4 70-60
2. Aalborg 2 3 49-44
3. Dunkerque 2 2 44-47
4. MOL-Pick 2 2 59-63
5. Kadetten 2 1 51-56
6. Motor 2 0 47-50
W następnej kolejce, 9-12 września: Kadetten - Dunkerque (czwartek, godz. 20), Aalborg - MOL-Pick (niedziela, godz. 16.50), Vive Tauron - Motor (niedziela, godz. 20).
WSZYSTKO o piłce ręcznej w Świętokrzyskiem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?