Energia i Zawisza zagrają w finale Pucharu Polski (ZDJĘCIA, WIDEO)

/SzS/. /W.Ł/
Zawisza Sienno (w żółtych strojach), zasłużenie pokonał młody zespół Broni. W drużynie z Radomia nie miał zbyt wiele swobody czołowy zawodnik, Piotr Stefański (w środku) S. Szymczak
Energia Kozienice i Zawisza Sienno zagrają w finale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego.
Broń juniorzy - Zawisza Sienno

Broń Radom juniorzy - Zawisza Sienno

Broń Radom juniorzy - Zawisza Sienno 0:2 (0:1), S. Klaus 45, M. Klaus 60.

Przytuła - Kasperek (80 Kosela), Kupiec, Sońta, Oparcik Więcek, Stefański, Gregorek (70 Kumoch), Jemioł (46 Janik), Kozicki (52 Sokołowski), Dobosz.
Zawisza: G. Wójcik - Kubiak, Sitek, Łukasiak, Czaja, A. Strąk, M. Wójcik (88 Kopała), Młynek, S. Klaus (88 J. Strąk), M. Klaus. Rożek (65 Sado).
FILMOWE GOLE

Juniorzy Broni w poprzednich rundach pokonali inne ekipy z klasy okręgowej, Proch Pionki i Jodłę Jedlnia. Wydawało się, że poradzą sobie z Zawiszą. Tymczasem siennianie zaskoczyli młodzież bardzo dobrą grą. Przed przerwą świetne okazje mieli Michał Klaus i Adrian Strąk. Tymczasem w 45 minucie piękną bramkę zdobył Sebastian Klaus. Uderzył on z 35 metrów w samo "okienko".
Po przerwie młodzież Broni zaatakowała śmielej, ale to goście mieli lepsze okazje do podwyższenia rezultatu. Drugą bramkę strzelił Michał Klaus. Uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.
Młodzież próbowała jeszcze odrabiać straty, ale Zawisza jak najbardziej zasłużenie dowiózł wygraną do końca.

Legion Głowaczów Energia Kozienice 2:4 (2:2), Szczepański 4, Konopka 11 - Ciupiński 22, 81, samobójcza 32, Stanisławski 75.
Legion: Krynicki - Fusiek (84 Małecki), Pawlonka, Ogonowski, Śmielak (42 Czubaj), Strzelczyk, Banach, Krupa, Konopka, Wolski (87 Chmal), Szczepański.
Energia: Majos - Kupiec (46 Szary), Mortka, Siwak, Strąg, Stanisławski, Janiszewski (55 Walasek), Zawadzki, K. Nowocień (29 Kalinka), Kołodziejczyk (55 Kucharczyk), Ciupiński.
W 4 minucie Bartłomiej Siwak sfaulował Jakuba Wolskiego i zobaczył czerwoną kartkę. Spory błąd popełnił sędzia asystent, bo Wolski był na spalonym. Szczepański z rzutu wolnego uderzył pod poprzeczkę. W 11 minucie było już 2:0 Mateusz Konopka po błędzie Michała Majosa podwyższył wynik. Legion miał szansę na 3:0, ale słupek uratował gości od straty gola. Jeszcze przed przerwą goście mimo, że grali w "dziesiątkę", zdołali odrobić straty, a w drugiej połowie byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zwyciężyli w tym spotkaniu.

FINAŁ 22 PAŹDZIERNIKA
W finale zagrają ekipy Zawiszy Sienno i Energii Kozienice. Mecz ten rozegrany zostanie 22 października w Radomiu na stadionie przy ul. Narutowicza 9. Pojedynek rozpocznie się o godz. 17 i będzie rozegrany przy sztucznym oświetleniu. Zwycięzca otrzyma 4 tysiące złotych (1500 zł przeznaczył MZPN), a finalista 1500 zł. Obie ekipy mogą liczyć na komplet strojów sportowych.