W sobotę siatkarki KSZO Ostrowiec grają z Tauronem Dąbrowa Górnicza

Rafał SOBOŃ [email protected]
W ataku Katarzyna Brojek, asekurują Kamila Ganszczyk i Barbara Bawoł.
W sobotę w Ostrowcu mecz naszych siatkarek z Tauronem Dąbrowa Górnicza. Do gry wraca Aneta Duda. Kontuzja Marty Wójcik oznacza dla niej przerwę i dokładne badanie.

Ważne

Ważne

Początek meczu KSZO Ostrowiec - Tauron MKS Banimex Dąbrowa Górnicza zaplanowano na sobotę 11 października na godzinę 17. Zapraszamy do śledzenia relacji live z tego meczu na WWW.ECHODNIA.EU/NAZYWO.

Nie udało się ostrowieckim siatkarkom na inaugurację ugrać choćby punktu, jednak w pomeczowych ocenach zebrały sporo pochwał za postawę. Pierwszy - historyczny - punkt zdobyła dla KSZO Kamila Ganszczyk. Czy w sobotę w meczu przeciwko ekipie z Dąbrowy Górniczej nasze siatkarki ugrają coś więcej niż z sopociankami?

W inauguracyjnym spotkani, ostrowieckie siatkarki zmierzyły się z brązowymi medalistkami z poprzedniego sezonu - Atomem Trefl Sopot. Pierwszy punkt dla KSZO na boiskach Orlen Ligi zapisała na swoim koncie Kamila Ganszczyk. Ostrowczanki bez respektu walczyły z doświadczonymi rywalkami, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8:6, a na drugą przy stanie 16:15. W nerwowej końcówce prowadziły 24:22, jednak więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które obroniły dwa setbole, a po autowym ataku Katarzyny Brojek cieszyły się ze zwycięstwa 28:26.

W drugą partię lepiej weszły rywalki, jednak trzypunktową stratę (1:4) szybko odrobiły miejscowe. Niestety, szybko z gry wyeliminowana została rozgrywająca KSZO Marta Wójcik. Pierwsze diagnozy mówią o naciągniętym mięśniu łydki, jednak więcej będzie wiadomo dopiero po badaniach. W jej miejsce na plac gry powędrowała zmagająca się z przeziębieniem Ewelina Tobiasz, która potrzebowała chwilę czasu na uporządkowanie gry. Mimo problemów, to gospodynie schodziły na drugą przerwę techniczną z czterema oczkami przewagi. Końcówka znów była wojną nerwów i po remisie 22:22, zostały tylko wspomnienia, gdy trzy punkty dopisały sobie sopocianki.

Podłamane przegraną dwóch setów, w których KSZO nie ustępował trzeciej drużynie w kraju, w kolejnym secie od początku dominacja należała do przyjezdnych. Na pierwszą przerwę techniczną Atom schodził aż z pięcioma punktami przewagi, która wciąż rosła (9:16 przy drugiej przerwie). Szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych próbował jeszcze odmienić losy spotkania dokonując roszad w składzie i przekazują ostatnie wskazówki, jednak siedemnaście punktów to było wszystko, na co pozwoliły podopieczne włoskiego szkoleniowca, Lorenzo Miceliego.

TERAZ TAURON

W meczu drugiej kolejki, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego także zagrają we własnej hali. Rywalem będzie Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza. Oba zespoły zmierzyły się przed sezonem podczas turnieju w Trzciance, gdzie zespół z Dąbrowy Górniczej nie znalazł pogromcy wśród rywali. Wygrał wszystkie mecze, także ten z KSZO w poszczególnych setach do 17, 11 i 15. Tauron zagrał wówczas w składzie: Cemberci (3), Mancuso (13), Sobolska, Konieczna (13), Zakrewskaja (4), Dziękiewicz (4) oraz Strasz (libero 1), Staniucha-Szczurek (4), Piekarczyk (1), Łukaszewska (2), natomiast podopieczne trenera Dariusza Parkitnego: Wójcik (1), Kuligowska (5), Duda (3), Brojek (2), Bawoł (3), Ganszczyk (3) oraz Ślibisz (libero1), Nowakowska (libero2), Grzelak (2), Vasiliewa (7), Stefańska, Tobiasz (2). Nagrody indywidualne przypadły wówczas dwóm zawodniczkom Tauronu: statuetka dla najlepszej atakującej turnieju trafiła do Katarzyny Koniecznej, najlepszą rozgrywającą uznano natomiast Ozge Kirdar Cemberci. Dla równowagi trzeba podkreślić, że najlepszą blokującą w Trzciance została zawodniczka KSZO, Kamila Ganszczyk.

SPARINGOWY REKORD

Podopiecznym Juana Manuela Serramalera dobrze wiodło się także w innych sparingach - w sumie dąbrowianki wygrały wszystkie jedenaście gier kontrolnych. We wspomnianym już turnieju w Trzciance oprócz zwycięstwa z KSZO, Tauron pokonał także: MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:0 (+13, +10, +17), Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (+21, +18, -22, +18), podczas turnieju Roltex Cup: SK UP Ołumuniec 3:1 (+20, +26, -18, +18), MLKS Roltex Zawisza Sulechów - 3:2 (+19, +20, -21, -22, +12), VfL Oythe 3:0 (+12, +18, +18) oraz w pojedynczych meczach: Beef Master Budowlani Łódź 3:0 (+9, +15, +25), SK bank Legionovia Legionowo 3:1 (+8, +14, -14, +25), SK Bank Legionovia Legionowo 4:0 (+22, +19, +20, +26), Kralovo Pole Brno 3:0 (+18, +23, +20), Kralovo Pole Brno 3:1 (+17, +22, -23, +16).

O ile jednak na boisku wszystko przebiegało zgodnie z planem, o tyle na trybunach już nie koniecznie. Na początku tego roku głośno było o proteście kibiców w Dąbrowie Górniczej. Wówczas problemem było zniknięcia z nazwy zespołu członu MKS. Protest poskutkował i MKS trafił ponownie na swoje miejsce. Wraz z rozpoczęciem obecnego sezonu zapadła decyzja o rozwiązaniu Klubu Kibica. Tym razem kością niezgody były ceny karnetów, a reakcja fanów dość radykalna.

Niezrażone tym siatkarki w pierwszej kolejce, którą rozegrały dopiero w poniedziałek, pewnie - 3:0 - pokonały PGNiG Naftę Piła, wygrywając poszczególne sety do: 13, 16 i 18. W zespole z Dąbrowy Górniczej w drugim i trzecim secie na parkiecie pojawiła się Natalia Piekarczyk - była rozgrywająca KSZO i żona statystyka naszego zespołu, Bartka.

KIBICE DOPISALI

W Ostrowcu mimo porażki w inaugurującym sezon meczu, kibice bawili się znakomicie. A zasiadło ich na trybunach ponad półtora tysiąca - według informacji z kas, 1515 osób. Doping nie ustępował nawet na chwilę i można się spodziewać, że po dobrym widowisku, kibiców nie zniechęci wynik i równie chętnie będą wspierać pomarańczowo-czarne w kolejnych meczach. W poniedziałek z okazji Dnia Przedszkolaka, przedstawiciele stowarzyszenia KSZO-Maniacy spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Niepublicznego Przedszkola numer 5 i wręczyli im odblaskowe misie. To ciąg dalszy akcji zapoczątkowanej podczas meczu z Atomem Trefl Sopot, a która będzie kontynuowana także podczas spotkania z Tauronem. Najmłodsi fani siatkówce są zresztą mile widziani na ostrowieckiej hali. Dzieci do lat 10 mają wolny wstęp, a dodatkowo rodzice mogą powierzyć je pod opiekę doświadczonych opiekunek, które zapewniają atrakcje w specjalnie zorganizowanym kąciku dla dzieci. Zachęcamy do nabywania biletów na to spotkanie w przedsprzedaży, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 w ostrowieckiej hali (pok. 3.21 - trzecie piętro). W sprzedaży są też jeszcze karnety na cały sezon (obowiązują również na mecze fazy play-off).

KONTUZJE DUDY I WÓJCIK

Od poniedziałku do zajęć biegowych powróciła Aneta Duda, która zmagała się z kontuzją stawu skokowego i nie była gotowa do gry w pierwszym meczu. - Zaczęłam skakać, choć na początku ciężko byłoby wcisnąć gazetę między podłogę a bura - żartowała po pierwszych próbach. Z każdym treningiem wyglądało to jednak co raz lepiej i jest szansa, że w sobotę środkowa pozyskana z Karpat Krosno zadebiutuje w pomarańczowo-czarnych barwach. Z kolei Marta Wójcik, która pod koniec pierwszego seta poczuła ból mięśniowy w łydce ostatnie dni poświęciła na dokładne zdiagnozowanie urazu. Kontuzja nie wydaje się być groźna, jednak myśląc przyszłościowo, ostrowiecki sztab szkoleniowy zadecydował o tygodniowej przerwie dla Marty, by mikrouraz nie przeistoczył się w coś poważniejszego.

WSZYSTKO o siatkówce W Świętokrzyskiem

Ceny wejściówek na mecze KSZO Ostrowiec

Karnety - 300 złotych - VIP (miejsca numerowane, sektory: O); 150 złotych - normalny (miejsca nienumerowane); 100 złotych - ulgowy (miejsca nienumerowane)

Bilety - 15złotych - normalny (miejsca nienumerowane); 10 złotych - ulgowy (miejsca nienumerowane)

Bilety rodzinne - 1 opiekun + 1 dziecko - 18 złotych; 1 opiekun + 2 dzieci - 24 złotych; 1 opiekun + 3 dzieci - 28 złotych; 1 opiekun + 4 dzieci - 30 złotych; 2 opiekunów + 1 dziecko - 28 złotych; 2 opiekunów + 2 dzieci - 34 złotych; 2 opiekunów + 3 dzieci - 38 złotych; 2 opiekunów + 4 dzieci - 40 złotych

Darmowe wejście - Dzieci poniżej 10 roku życia - pod opieką osoby dorosłej oraz grupy szkolne (minimum 10 uczniów na jednego opiekuna) - sektory C i G.