Sensacyjny wynik w Grębowie! Sześć goli piłkarza Olimpii Pysznica. Mokrzyszów na dnie tabeli

Piotr SZPAK [email protected]
Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w Grębowie gdzie Słowianin przegrał w ostatnim w tabeli Sokołem Kamień.

Imponującą skutecznością popisał się piłkarz Olimpii Pysznica Wojciech Sobiło, który w wygranym przez swoją drużynę meczu z Orłem Rudnik strzelił aż sześć goli! W meczu na szczycie Unia Nowa Sarzyna przegrała z rezerwami Stali Stalowa Wola, które awansowały na pierwsze miejsce.

Stal Gorzyce - LZS Zdziary 1:1 (1:1).
Świąder 17 - Paprocki 35.
Stal: M. Pruś - P. Pruś, Winiarski, Idec, Bernaś - Korzonek (60 Wierzgacz), Lichota, Leśniowski, Świąder - Wermiński, Rychel (55 Pacholczak).
Zdziary: Siembida - Startek, Smutek, K. Węgliński, M. Węgliński (35 Gruszczyk) - K. Urbanik, W. Urbanik (70 Drąg), Cichoń, R. Wojtas - Paprocki 46 Tofil), P. Wojtas (85 Zając).
Żółte kartki: P. Wojtas, K. Urbanik. Sędziował: Mariusz Myszka ze Stalowej Woli. Widzów: 150.

Gorzyczanie dość szybko objęli prowadzenie, ale goście zdołali wyrównać. Właśnie przy strzeleniu wyrównującego gola kontuzji doznał Marcin Paprocki i nie był w stanie wyjść na drugą połowę. Gospodarze to wykorzystali i uzyskali wyraźną przewagę, ale w bramce gości rewelacyjnie spisywał się junior Mateusz Siembida i to jemu w dużej mierze przyjezdni zawdzięczają zdobycie punktu.
- Mieliśmy dużo sytuacji do zdobycia gola, ale ten młodzian z Zdziar bronił rewelacyjnie. Byliśmy zespołem znacznie lepszym od rywali, ale nie wygraliśmy. Taka jest właśnie piłka - mówił po meczu kierownik gorzyckiego zespołu w przeszłości bramkarz Stali Mielec i Tłoków Gorzyce Piotr Bożyk.

San Wrzawy - Sokół Sokolniki 2:3 (2:1).
Machowski 23, J. Fietko 39 - Szeser 18, Bednarz 48, Zelik 58.
Derby nie zawiodły kibiców, bowiem piłkarze stworzyli ciekawe widowisko. Po pierwszej połowie wygrywali gospodarze, ale po przerwie piłkarze z Sokolnik zagrali bardziej zdecydowanie i to przyniosło efekt.

Mokrzyszów Tarnobrzeg - Unia Skowierzyn 0:2 (0:0).
Gardy 80, Myszka 88.
Miejscowi przegrali po dwóch błędach swego bramkarza i znaleźli się w arcytrudnej sytuacji. Kiedy wydawało się, że spotkanie zostanie zakończone remisem na dwie skuteczne akcje zdobyli się gracze zespołu ze Skowierzyna.

Sparta Jeżowe - Wisan Skopanie 1:2 (0:0).
Chaber 65 - W. Lis 59, Szlęzak 78.

Unia Nowa Sarzyna - Stal II Stalowa Wola 2:3 (1:3).
Filip 9, Klocek 77 - Żerdecki 24, Micał 41, 45.

Słowianin Grębów - Sokół Kamień 1:2 (0:1).
Rak 65 - Ł. Socha 25, M. Socha 70.

Olimpia Pysznica - Orzeł Rudnik 6:4 (1:0).
ŁKS Łowisko - Wichry Rzeczyca Długa 2:0 (1:0).

16. Mokrzyszów Tarnobrzeg 11 5 8-23 1 2 8
W następnej kolejce, 18-19 października: Wisan - Zdziary, Unia S. - Stal G., Wichry - Mokrzyszów, Orzeł - Łowisko, Sokół - Olimpia, Stal II - Słowianin, Sokół - Unia NS., Sparta San.