Łatwa wygrana Dunkierki. Dwa gole Pawła Paczkowskiego

/PK/
Trzecie zwycięstwo we francuskiej ekstraklasie zanotował w niedzielę najbliższy rywal Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych, francuska Dunkierka.

Pays D'aix Universite Club - Dunkerque Grand Littoral Handball 20:27 (9:11)

Dunkerque: Gerard 15/35 - Lamon 3/5, Joumel 1/3, Nagy 4/9, Touati 4/9, Soudry 3/5, Emonet 0/1, Guillard 0/1, Grocaut, Pejović 2/4, Paczkowski 2/2, Mokrani 3/3, Butto 5/5 (4/4).

Ósma w tabeli francuskiej ekstraklasy Dunkierka grała w hali dziesiątego zespołu. Do 20 minuty mecz był wyrównany (21 min 6:6), ale w końcówce pierwszej połowy goście odskoczyli na trzy bramki. Decydujące było pierwsze 12 minut po przerwie, które Dunkierka wygrała 7:1. W 53 minucie drużyna z północy Francji wygrywała już 23:13. Bardzo dobry mecz rozegrał jej bramkarz, Vincent Gerard (ponad 40 procent skuteczności), a dwie bramki (bez pomyłki) zdobył wypożyczony do kieleckiej drużyny prawy rozgrywający, Paweł Paczkowski.

Wygrana pozwoliła drużynie trenera Patricka Cazala awansować na szóste miejsce w tabeli (6 punktów w pięciu meczach).