Vive Tauron - Motor Zaporoże w statystyce. Znów niewiele błędów, ale gorsza skuteczność

/PK/
Podobnie jak w meczu z MOL-Pick Szeged, również w niedzielnym spotkaniu Ligi Mistrzów z Motorem Zaporoże, który piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce wygrali 30:26, mistrzowie Polski popełnili niewielką liczbę błędów technicznych.

Przyczyną nerwowej końcówki i niezbyt okazałej wygranej z teoretycznie słabszą od wicemistrza Węgier drużyną, była słabsza skuteczność naszego zespołu.

W meczu z Pickiem "żółto-biało-niebiescy" mieli 66-procentową skuteczność, w niedzielę zmarnowali prawie o 1/10 rzutów więcej. Najgorzej w tym sezonie mistrzowie Polski rzucali karne - z sześciu prób wykorzystali tylko dwie.

Zespół z Zaporoża miał wprawdzie niewielką przewagę w liczbie rzutów obronionych przez ich bramkarzy, ale kielczanie mieli przygniatającą przewagę w liczbie rzutów zablokowanych (9:1, z czego cztery "przyjął" Żelijko Musa). Zdobyli również zdecydowanie więcej bramek z kontrataków (6:1), mieli przygniatającą przewagę w przechwytach (9:2) i popełnili niewiele błędów technicznych (w pierwszej połowie tylko 2, w całym meczu 9, zespół z Zaporoża aż 21). Te wszystkie dane miały jednak niewielkie przełożenie na wynik.

Indywidualnie liderem zespołu był Krzysztof Lijewski, który zdobył najwięcej bramek, 7, przy niezłej skuteczności (64 procent). "Lijek" miał piorunującą końcówkę meczu - z sześciu ostatnich bramek dla naszego zespołu zdobył pięć!

Z powodu absencji Tomasza Rosińskiego i lekkiej kontuzji Urosa Zormana na początku meczu, dużo grał i bogate statystyki ma Grzegorz Tkaczyk, który może nie był rewelacyjnie usposobiony rzutowo (3/7), ale miał aż pięć asyst i trzy przechwyty. Aktywny był też Michał Jurecki.

Grający w drugiej połowie bramkarz gospodarzy Marin Sego miał sporo udanych interwencji (40 procent), a przez ostatnie sześć minut spotkania nie dał się pokonać ani raz, broniąc między innymi w ważnym momencie rzut karny.