Dużo bramek, dogrywka, karne i niespodzianki w piłkarskim Pucharze Polski

/dor/
Moravia wygrała 3:0 i awansowała do kolejnej rundy pucharu Polski.
Moravia wygrała 3:0 i awansowała do kolejnej rundy pucharu Polski. Dorota Kułaga
W środę rozegrano mecze czwartej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Najbardziej dramatyczne było spotkanie Wichra Miedziana Góra, który kończył mecz w 8-osobowym składzie i dopiero w rzutach karnych przegrał z ŁKS Łagów 3:5.

W czwartej rundzie z Pucharem Polski pożegnali się dwaj trzecioligowcy - Wierna Małogoszcz i rezerwy Korony Kielce.

KSZO II 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Sandomierz 1:4 (1:1), Larkowski 45 - Pacholarz 40, 51 z karnego, Wawryszczuk 67, J. Kwiecień 79.

Wisła: Płoskoń - Mikulec, Rzeszutek, Gołasa, Chorab (46. Hul) - Michalski (60. Nogaj), Wawryszczuk, Motyl, Adamczyk - Rożek (60. Kwiecień), Pacholarz.

Klimontowianka Klimontów - Czarni Połaniec 3:5 (1:2), Franus 25 z karnego, Kiliański 78, 84 - Wolan 10, 65, Mazurkiewicz 30, Kamiński 70, Kabata 80.

Czarni: Chamioło - Materkowski, Korona, Witek, Krępa - Kabata, Obierak, Ferens, Mazurkiewicz (46. Kamiński) - Dzieciuch (55. Cecot), Wolan.

Unia Sędziszów - Wierna Małogoszcz 1:0 (0:0), Rejowski 80.

Lubrzanka Kajetanów - Łysica Akamit Bodzentyn 1:3 (1:2), Bakalarz 25 - Pawłowski 15, M. Kalista 35, Anduła 90.

Łysica: Ścisłowicz - Kaczmarek, Kardas, Szymoniak, Płusa - Michta (60. Gardynik), Hajduk, Wójtowicz (85. Piwowarczyk), Pawłowski, M. Kalista (60. Gardynik) - Anduła.

Stal Kunów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:1), Gardynik 35, 70, Sudy 55.

KSZO 1929: Mech - Kijanka (46. Stachurski), Nowik, Sudy, Łatkowski - Gardynik Mąka, Czajkowski (46. Grunt), Kapsa - Czerwiński - Dziadowicz.

Orlicz Suchedniów - Partyzant Radoszyce 0:1 (0:0), Miśtal 90+2.

Partyzant: Chojnecki - Poddębniak (65. Strzębski), Miśtal, Pyzia, Morgaś - Gulas (60. Suchanek), Zagdan, Czarnecki, Papros (46. D. Szymkiewicz) - Opara (46. Snoch), Chukwuka.

Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Michał Misztal - po dośrodkowaniu Bartłomieja Strzębskiego z rzutu rożnego strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Neptun Końskie - Korona II Kielce 2:1 (1:0), Skalski 35, Zajęcki 71 - P. Paprocki 73.

Wicher Miedziana Góra - ŁKS Georyt Łagów 1:1 (1:1, 1:0), w karnych 3:5, Jas 10 - Derlatka 70.

- To był horror, ale bez happy-endu dla naszej drużyny. Od 60 minuty graliśmy w dziewięciu, od 70 minuty w ośmiu, bo trzech zawodników dostało czerwone kartki. Zawodnicy walczyli bardzo ambitnie. Przez całą dogrywkę nie dali sobie strzelić gola, przegrali dopiero w karnych 3:5 - mówił Janusz Ślewa, kierownik drużyny Wichra.

Moravia Morawica - Zdrój Busko-Zdrój 3:0 (2:0), Kita 6, B. Młynarczyk 34, Ł. Zawadzki 64.

KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski - Alit Ożarów 0:2 (0:1), Cholewiński 41, P. Rzepa 63.

Zryw Skroniów - TS 1946 Nida Pińczów 1:3 (1:1), S. Koncewicz 25 - Bisikiewicz 18, R. Szczygieł 78, Trzciński 82.

GKS Nowiny - Naprzód Jędrzejów 2:0 (2:0), Kasprzyk 18, Gągorowski 29.

Samson Samsonów - Spartakus Daleszyce 0:2 (0:1), Kraj 28, Wołczyk 59 z karnego.

Zenit Chmielnik - Sparta Kazimierza Wielka 0:1 (0:0), Wołowski 88.