Historyczna wygrana KSZO w I lidze piłkarzy ręcznych!

Rafał SOBOŃ
Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisali piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec. W Zielonej Górze pokonali miejscowy AZS UZ 25:22. Niestety, podczas rozgrzewki przedmeczowej urazu pleców doznał bramkarz KSZO - Karol Szewczyk, a w trakcie meczu palca u nogi złamał Michał Kalita.

Wynik

Wynik

AZS UZ Zielona Góra - KSZO Ostrowiec 22:25 (10:9). KSZO: Drabik, Piątkowski - Mazur 3, Jeżyna 4, Fugiel, Jamioł 1, Afanasjev 4, Świeca 2, T. Pomiankiewicz 8, Biskup 1, Wojkowski 1, Kalita 1, Cukierski

Do 20. minuty (6:5 dla AZS) oba zespoły wymieniały się prowadzeniem. Po kolejnych pięciu to gospodarze wyszli na trzybramkowe - najwyższe - prowadzenie. Dwie bramki Tomasza Pomiankiewicza i jedna Kality pozwoliły jednak zniwelować stratę przed drugą połową do jednej bramki. Po zmianie stron, kolejne dwa trafienia T. Pomiankiewicza dały remis, a następnie prowadzenie. Od tej chwili do końca meczu KSZO już nie przegrywał. Między 38 a 43 minutą ostrowczanie rzucili pięć bramek, nie tracąc żadnej i był to kluczowy moment meczu, na wagę pierwszego zwycięstwa w I lidze. Niestety, okupione zostało kontuzjami Karola Szewczyka i Michała Kality. Tym samym, wspomniana dwójka dołączyła do Grzegorza Mroczka, który zmaga się ze złamaną kością śródręcza.

W sobotę 18 października o godzinie 18 KSZO zagra piąty już w tym sezonie mecz wyjazdowy. Tym razem rywalizować będzie z zespołem, z którym jeszcze kilka miesięcy temu walczył o awans do I ligi - MTS Chrzanów. Wówczas, bezpośrednio prawo gry na zapleczu ekstraklasy wywalczyli chrzanowianie. Dzięki wygranym barażom, w tej klasie rozgrywkowej gra również KSZO, którego gracze z pewnością do tego meczu podejdą dodatkowo zmobilizowani. MTS Chrzanów z czterema punktami na koncie plasuje się na miejscu 10. Wygrał dotychczas 31:30 z Ostrowią Ostrów Wielkopolski i 31:25 z AZS UZ Zielona Góra. Ponadto, musiał uznać wyższość Siódemki Miedzi Legnica (22:38), Olimpii Piekary Śląskie 24:34, a w ostatniej kolejce SPR Tarnów 28:31. Jaki rezultat padnie w sobotę? Wynik i relacja tuż po zakończeniu spotkania na WWW.ECHODNIA.EU/SPORT.