Biegi przełajowe. Rytwiańskie "złotka" nadal niepokonane

Dorota KUŁAGA [email protected]
„Złota” ekipa z Publicznego Gimnazjum w Rytwianach ze swoim nauczycielem i twórcą sukcesów - Jackiem Więckowskim. Archiwum prywatne
Powiat staszowski dzieli i rządzi w biegach przełajowych. Nasi zawodnicy świetnie wypadli w Nowinach

W Nowinach odbył się finał Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Znakomicie wypadli reprezentanci szkół z powiatu staszowskiego.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych wśród 23 startujących zespołów na dystansie 10x800 metrów czwarte miejsce zajęły reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie, piątą pozycję reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, dziewiąte miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Rytwianach. Wśród chłopców na dystansie 10x1000 metrów również wystartowały 23 ekipy. Brązowe medale wywalczyli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Połańcu, staszowska "jedynka" zakończyła rywalizację na 11. miejscu, a "dwójka" na 16.

ZNOWU OBRONIŁY TYTUŁ

Niesamowita rywalizacja była w biegu dziewcząt szkół gimnazjalnych 10x800 metrów, gdzie wystartowało aż 31 zespołów. Po zaciętej walce tytuł mistrzowski obroniły trzeci raz z rzędu dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Rytwianach, wychowanki trenera Jacka Więckowskiego. Drugie miejsce zajęły podopieczne Sławomira Szydłowskiego z Publicznego Gimnazjum nr 1 W Połańcu, na ostatniej zmianie medal straciły zawodniczki z Oleśnicy, które ostatecznie zajęły piąte miejsce. Na siódmej pozycji sklasyfikowane zostały reprezentantki Publicznego Gimnazjum nr 2 ze Staszowa.

OD NIEKURZAK DO SZANIAWSKIEJ

Nasz powiat pokazał wielką siłę w biegach przełajowych dziewcząt. "Złote" zawodniczki z Rytwian pobiegły w składzie: Karolina Niekurzak, Izabela Skotnicka, Agata Jędzura, Aleksandra Nawrot, Karolina Stęplewska, Aleksandra Jastrząb, Monika Grzybowska, Olga Skotnicka, Milena Szaniawska, Aleksandra Szaniawska.

Wśród chłopców rywalizowało 28 ekip na dystansie 10x1000 metrów. Szóste miejsce wywalczyli reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu, 12. chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Staszowie, a 17. z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Staszowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w biegu 10x800 metrów dziewcząt startowało 15 zespołów. Na 12. pozycji sklasyfikowane zostały zawodniczki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie, a na 15. z Zespołu Szkół w Staszowie. Wśród chłopców na dystansie 10x1500 metrów 12 miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół w Staszowie.