KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisował z Hutnikiem Nowa Huta (WIDEO, zdjęcia)

(mir)
Mirosław Rolak
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisował z Hutnikiem Nowa Huta w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.
KSZO - Hutnik 2:2

KSZO 1929 Ostrowiec - Hutnik Nowa Huta Kraków 2:2 (1:2)

Bramki: 1.Ł0 Mariusz Bienias 22, 2:0 Damian Lubera 24, 2:1 Erwin Nowik 39, 2:2 Michał Stachurski 60.

KSZO 1929: Zacharski 7 - Kijanka 4 (46. Stachurski 7), Grunt 7 I, Nowik 7, Łatkowski 7 - Kapsa 6, Sudy 4 (46. Czajkowski 4), Mąka 6, Gardynik 6 (82. Stawiarski, nie klas.), Dziadowicz 6, Kosowski 5 (75. Mikolajek, nie klas.).

Hutnik: Jasowicz - Bienias, JagłaI(72. Cieśla), Orłowski, Świątek (46. Zdziński), Majcherczyk, Prochowicz (86. Sierakowski), Antoniak, Gamrot - Filipek, Lubera (86. Murzyn).

Sędziował: Mateusz Łosiak ze Skarżyska;Widzów: 500.

Kiedy w 22 minucie po ładnym dośrodkowaniu Świątka Bienias strzałem głowa pokonał Zacharskiego, a dwie minuty poźniej dwójkowa akcja Majcherczyk-Lubera, jak “w masło" weszłą w ostrowiecka obronę i zakończyła się celnym strzałem tego drugiego, wydawało sie że “bojaźliwie" grający zespół KSZO już się “nie podniesie". Tymczasem dopiero wtedy zaczął grać i jeszcze przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mąki, Erwin Nowak strzałem głową zdobyl kontaktową bramkę.

Druga połowa była bardzo dobra w wykonaniu gospodarzy. Pojawienie sie na boisku Stachurskiego i Czajkowskiego znacznie ożywiło poczynania KSZO. Na bramke gości raz po raz sunęły składne ataki. W 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzałem głową wyrównał Michał Stachurski. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazła się Dziadowicz, ale tym razem krakowski bramkarz dobrze obronił jego strzał głową tuż przy słupku.

Goście w tej części gry mieli dwie dogodne okazje, a podopieczni trenera Rafała Lasockiego kilkanaście (raz gości uratowała poprzeczka). Warto dodać że “na medal" spisali się też kibice KSZO, przygotowując bardzo efektowna oprawę meczu.