Wysoka wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

/PK/
Kamil Markiewicz
37:28 wygrali piłkarze ręczni KSSPR Końskie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski w sobotnim meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych.

KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 37:28 (18:10).

Końskie: Witkowski, Wnuk - Mastalerz 2, Sękowski 5, M. Bąk 1, Rurarz 1, Słonicki 1, Bodasiński 3, Maleszak 4, Napierała 5 (2), Pilarski 1, Szczepanik 1 (1), Matyjasik 4 (3), Smołuch 7, A. Bąk 1.

Konecczanie zniszczyli rywala w pierwszej fazie meczu, kiedy Ostrovia miała ogromne problemy z pokonaniem obrony KSSPR i bramkarza Przemysława Witkowskiego. Pierwsze dwie bramki dla gospodarzy zdobył Sebastian Smołuch, najskuteczniejszy zawodnik meczu, co do którego były wątpliwości, czy zagra w tym spotkaniu, bo przez niemal cały tydzień nie trenował z powodu skręcenia kostki. W pierwszym kwadransie trwał koncert gry drużyny trenera Michała Przybylskiego, która w 9 minucie prowadziła 9:1! Naszym szczypiornistom nie przeszkadzały nawet masowo dyktowane dla nich kary dwuminutowe (w całym meczu aż 22 minuty kar, rywale 16). Po wypracowaniu wysokiej przewagi KSSPR nieco spuściło z tonu i różnica bramkowa przestała rosnąć. W drugiej połowie na boisko systematyczne wchodzili rezerwowi, a każdy z koneckich zawodników z pola zdobył przynajmniej jednego gola. Najwyżej gospodarze prowadzili w 54 minucie - 34:23.

W innych meczach: MTS ChrzAnów - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 31:30 (14:16) Czuwaj Przemyśl - AZS Uniwersytet Zielona Góra 33:27 (13:13), Viret CMC Zawiercie - ŚKPR Świdnica 26:23 (14:14), Siódemka Legnica - Olimp Grodków 34:24 (16:9), Olimpia Piekary - Gwardia Opole 30:37 (15:18), SPR Tarnów - Szczypiorno Kalisz 31:27 (16:8).

1. Gwardia 6 12 198-142
2. Końskie 6 10 190-153
3. Olimpia 6 8 176-163
4. Siódemka 6 8 185-172
5. Ostrovia 6 7 190-188
6. Olimp 6 6 158-153
7. Viret CMC 6 7 171-168
8. Tarnów 6 6 179-190