Przegrana piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz z Grunwaldem Ruda Śląska

Redakcja
Kamil Markiewicz
Pierwszej porażki w rozgrywkach drugiej ligi doznali piłkarze ręczni Wisły Sandomierz.

Wisła Sandomierz - Grunwald Ruda Śląska 31:32 (11:15).

"Wiślacy" nieźle zaczęli mecz, w 15 minucie prowadzili 8:6. Potem zaczęły się problemy wynikające głównie z dużej liczby prostych błędów gospodarzy w ataku. - Za dużo było nieprzygotowanych rzutów, nie graliśmy swojej gry - narzekał trener Adam Węgrzynowski. Grunwald nieźle bronił i stosował kontry. Kolejną bolączką zawodników z Sandomierza była słaba gra w przewadze. W pierwszej połowie cztery razy znaleźli się w takiej sytuacji i żadnej z nich nie wygrali.

Po przerwie Wisła zagrała agresywniej w obronie i zaczęła zmniejszać straty. W końcówce cały czas albo goście prowadzili jednym golem, albo był remis. Do ostatniego remisu nasz zespół doprowadził pół minuty przed końcem meczu. Ale Grunwald zdążył odpowiedzieć. Wisła miała 13 sekund na wyrównanie, ale Ślązacy faulowali, co dla jednego skończyło się czerwoną kartką, ale gola już nie dali sobie rzucić.

W innych meczach:ORZEŁ PRZEWORSK - Vive Tauron II Kielce 27:36 (17:17) ,AZS Politechnika Św. Kielce - Zagłębie Sosnowiec 24:22 (13:9), MOSiR Bochnia - MKS Biłgoraj 39:19 (19:10), zaległy: AZS Politechnika - Orzeł 29:32 (11:15), pauzowała Wanda Kraków.