KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał z MTS Chrzanów

sobi
Kamil Markiewicz
KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał z MTS Chrzanów w meczu I ligi piłkarzy recznych

MTS Chrzanów - KSZO Odlewnia Ostrowiec 31:30 (14:16)

KSZO: Drabik - Jeżyna 10, Fugiel, Jamioł 2, Afanasjev 5, Świeca 1, T. Pomiankiewicz 3, Biskup 2, Wojkowski 7, Kalita.

Zacięty mecz obejrzeli kibice w Chrzanowie, gdzie zmierzyły się dwa zespoły, które w poprzednim sezonie wywalczyły awans do I-ligi.

Od początku, prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę. Gospodarze najwyżej prowadzili trzema bramkami w 10. minucie (7:4) i 16. (10:7). Cztery minuty później KSZO doprowadził do remisu i przed przerwą już nie przegrywał, kończąc tę część meczu prowadzeniem 16:14. W drugiej części meczu prowadzenie KSZO utrzymywało się do 40 minuty (remis po 20). Wówczas ponownie rozpoczęła się zażarta walka, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Jednak ostatnie trzy minuty wyprowadziły ekipę KSZO z równowagi. Przy stanie po 29, dobrej obronie i wyjściu z kontrą, sędzia stolikowy dopatrzył się błędu po stronie KSZO i choć arbitrzy z parkietu tego nie dostrzegli, skończyło się dwuminutową karą i oddaniem piłki na rzecz gospodarzy. Również odgwizdany błąd kroków w kolejnej akcji był dość kontrowersyjny. Ostatecznie MTS Chrzanów wygrał 31:30, jednak drużyna KSZO poprosiła o udostępnienie nagrania z tego meczu i rozważa wniesienie protestu.

W innych meczach:KSPR Końskie - Ostrovia Ostrów wlkp. 37:28 (18:10), Czuwaj Przemyśl - AZS Uniwersytet Zielona Góra 33:27 (13:13), Viret CMC Zawiercie - ŚKPR Świdnica 26:23 (14:14), Siódemka Legnica - Olimp Grodków 34:24 (16:9), Olimpia Piekary - Gwardia Opole 30:37 (15:18), SPR Tarnów - Szczypiorno Kalisz 31:27 (16:8).

1. Gwardia 6 12 198-142
2. Końskie 6 10 190-153
3. Olimpia 6 8 176-163
4. Siódemka 6 8 185-172
5. Ostrovia 6 7 190-188
6. Olimp 6 6 158-153
7. Viret CMC 6 7 171-168
8. Tarnów 6 6 179-190