II liga piłkarzy ręcznych. Akademicy znów zaskakują. Pokonali Zagłębie Sosnowiec

/PK/
Kamil Markiewicz
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce pokonała Zagłębie Sosnowiec.

AZS Politechnika Św. Kielce - Zagłębie Sosnowiec 24:22 (13:9)

Politechnika: Smagór 1, Godzwon - Kurek, Lenty 1, Kwieciński 2, Rączka 4, Nowakowski, Pluciński 2, Rutecki 1, Nowak 1, Kuraś 3 , Żaba-Żabiński, Glita 9 (2), Kozłowski.

"Akademicy" znów zaskakują. W środę przegrali u siebie ze słabym Orłem Przeworsk, w sobotę pokonali spadkowicza z pierwszej ligi, Zagłębie Sosnowiec. W 15 minucie gospodarze prowadzili 7:4, a sześć bramek zdobył dla nich do tego momentu Marek Glita. Za chwilę gola w swoim stylu zdobył bramkarz Paweł Smagór, a w 18 minucie było już 9:4. Ale Zagłębie powoli odrabiało straty, W 36 minucie kielczanie wygrywali tylko 14:13, a w 52 sosnowiczanie doprowadzili do remisu 19:19. W 57 znów był remis 21:21, ale dwa z rzędu gole Glity rozstrzygnęły o zwycięstwie drużyny trenera Pawła Sieczki.

W innych meczach: ORZEŁ PRZEWORSK - Vive Tauron II Kielce 27:36 (17:17), MOSiR Bochnia - MKS Biłgoraj 39:19 (19:10), zaległy: AZS Politechnika - Orzeł 29:32 (11:15),Wisła Sandomierz - Grunwald ruda śl. 31:32 (11:15), pauzowała Wanda Kraków.