Reprezentanci Stalowowolskiego Klubu Biegacza na podium w Rzeszowie

/ARKA/
Reprezentanci Stalowowolskiego Klubu Biegacza podczas sztafety maratońskiej w Rzeszowie. Z lewej Stanisław Łańcucki, obok Robert Fila. Stalowowolski Klub Biegacza
Reprezentanci Stalowowolskiego Klubu Biegacza dobrze zaprezentowali się w Rzeszowskim Biegu na Piątkę oraz w sztafecie maratońskiej.

W Rzeszowie w biegu na 5 kilometrów najlepiej z zawodników SKB spisał się Bogdan Dziuba, który zajął 13 miejsce w klasyfikacji open z czasem 15.58. Ten sam zawodnik triumfował w swojej kategorii wiekowej (do 45 lat), podobny sukces osiągnęli Stanisław Łańcucki w kategorii do 55 lat i Stanisław Młynarski w kategorii powyżej 60 lat.

Na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej biegu na 5 km uplasował się Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba - 15.47, a wygrał Kenijczyk Kibet Abel Rop - 14.06. Wśród pań najlepsza była Kenijka Peris Cherono - 15.35, ósma była Anna Sabat ze Sparty Stalowa Wola - 17.31.

W stolicy Podkarpacia rywalizowano też w maratonie, w tym w sztafecie maratońskiej. Reprezentanci SKB zajęli w sztafecie drugie miejsce z czasem 2 godziny, 27 minut i 55 sekund. Po 10 kilometrów przebiegli Dziuba, Łańcucki oraz gościnnie startujący w barwach SKB Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola, 7 kilometrów przebiegł Robert Fila, starosta stalowowolski, a 5 kilometrów także gościnnie startująca w ekipie SKB Anna Sabat.

- Bieg w Rzeszowie na 5 kilometrów był mocno obsadzony, ciężko było powalczyć o czołowe miejsca - mówi Bogdan Dziuba. - W sztafecie przegraliśmy tylko z mocnym zespołem z Rzeszowa, a wygraliśmy z niezłą ekipą z Krosna. Warto dodać, że Staszek Łańcucki, tegoroczny wicemistrz Europy weteranów w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, został zaproszony do Ministerstwa Sportu - dodaje.