Pokojowe derby dla KSSPR Końskie

/PK/
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie pokonali KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski i awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski. Następny mecz zagrają 12 listopada.

KSPPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 35:32 (18:15)
KSSPR: Witkowski, Wnuk - Mastalerz 2, Krupa, Sękowski 4, M. Bąk 5, Rurarz 1, Maleszak 5, Napierała 5, Pilarski 3, Matyjasik 5, Krzywkowski 3, Smołuch 1, A. Bąk 1.
KSZO Odlewnia: Szewczyk, Drabik, Piątkowski - Mazur 1, Jeżyna 1, Fugiel 9, Jamioł 1, Afanasjew 7, Świeca 3, T. Pomiankiewicz 7, Biskup, Wojkowski 3.

Derby przebiegły w pokojowej atmosferze. Na ławkach trenerskich pierwszoligowców zmierzyli się Michał Przybylski u gospodarzy i jego bratanek Rafał Przybylski u gości. Ten pierwszy na pierwszą połowę wystawił bardziej doświadczonych zawodników, którzy wypracowali przewagę (16:9 w 23 minucie). Po przerwie w koneckim zespole grała już młodzież, która jednak kontrolowała wynik.

KSSPR awansowało do kolejnej rundy Pucharu Polski, następny mecz rozegrają 12 listopada z przeciwnikiem, którego wyłoni losowanie.