Sobi
Rafał Soboń
W środę, w hali przy ul. Żeromskiego odbyły się pierwsze w historii ostrowieckiej siatkówki siatkarskie derby, a to za sprawą dwóch ostrowieckich ekip juniorów SMS I- prowadzonego przez trenera Jerzego Pacholczaka i SMS II, którego trenerem jest powracający na ławkę trenerską Mariusz Rokita.
SMS I Ostrowiec - SMS II Ostrowiec 3:0

W bratobójczym pojedynku górą byli starsi gracze SMS I, którzy wygrali 3:0 w setach do 23, 29 i 18. - Nasi młodsi koledzy postawili nam większy opór tylko w tym pierwszym secie, w kolejnych już dominowaliśmy od początku do końca. Mimo, że wynik jak najbardziej zadowalający to w grze cały czas są pewne braki. Przede wszystkim psujemy za dużo zagrywek, w całym meczu oddaliśmy przeciwnikowi około 15 punktów a to jest zdecydowanie za dużo - mówił po meczu Grzegorz Pacholczak, przyjmujący SMS I.

SMS I po 4 meczach, ma 10 punktów i 3 oczka przewagi nad 2 w tabeli Effectorem Kielce. SMS II zajmuje trzecią lokatę z 6 punktami na koncie.