Lidia Rybicka z Baryczy wywalczyła srebrny medal w przełajach

(dor)
Lidia Rybicka z ośrodka w Baryczy zdobyła srebrny medal w biegach przełajowych.
Lidia Rybicka z ośrodka w Baryczy zdobyła srebrny medal w biegach przełajowych. Archiwum klubu
Reprezentantka Polski w lekkiej atletyce Lidia Rybicka bardzo dobrze spisała się na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych Sprawni - Razem, które odbyły się w Łodzi. Miały mocną obsadę.

Biegi rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych - do 16 lat i powyżej. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 1200 metrów - dziewczęta młodsze, 1500 metrów - dziewczęta starsze i chłopcy młodsi, do 2400 metrów - chłopcy starsi.
Spore możliwości potwierdziła Lidia Rybicka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy. W pięknym stylu zdobyła srebrny medal.

Kilkoro innych lekkoatletów z Baryczy zajęło na tych zawodach miejsca w pierwszej dziesiątce. W kategorii dziewcząt młodszych na dziewiątej pozycji sklasyfikowana została Aneta Narolewska, której trenerami są Adriana Przyłucka i Tomasz Domagała. W kategorii chłopców młodszych ósme miejsce zajął Michał Galiderowicz, czternasty był Kamil Mastalerz, a szesnasty Kamil Ocetek. I wreszcie w kategorii chłopców starszych szósty był Damian Baczewski.

Lidia Rybicka z ośrodka w Baryczy ma na koncie start w mistrzostwach Europy Sprawni-Razem w Holandii. Z powodzeniem rywalizowała także w imprezach integracyjnych, między innymi w biegu w Tomaszowie Mazowieckim.

- Lidia to zawodniczka obdarzona dużym talentem, a przy tym niezwykle pracowita, co procentuje kolejnymi powołaniami do kadry narodowej. Dobrze radzi sobie zarówno w biegach na stadionie, jak i w przełajach. Ma przecież na koncie start w mistrzostwach świata w przełajach. W mocnej stawce rywalek w biegu na 2000 metrów zajęła wysokie ósme miejsce - powiedział Piotr Kusiak ze Stowarzyszenia Sprawni-Razem.