9 medali dla buskich zawodników Klubu Kung-Fu Yantai

Adam Ligiecki [email protected]
Zawodnicy  Klubu Kung-Fu Yantai,  na zdjęciu z trenerem Andrzejem Cupryjakiem-Sochą, zdobyli w Rzeszowie górę medali.
Zawodnicy Klubu Kung-Fu Yantai, na zdjęciu z trenerem Andrzejem Cupryjakiem-Sochą, zdobyli w Rzeszowie górę medali. archiwum prywatne
Busko startowało na V Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia WuShu. Z turnieju w Rzeszowie nasi młodzi zawodnicy wrócili z workiem medali

Buszczanie, podopieczni trenera Andrzeja Cupryjaka-Sochy, czterokrotnie stawali na najwyższym podium. Zdobyli także trzy srebrne i dwa brązowe krążki.

Mistrzostwa Podkarpacia, rozegrane w sobotę w hali Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, miały mocną obsadę. Uczestniczyło 100 zawodników z pięciu klubów z południa Polski.

W sumie odbyło si e 150 startów w formach tradycyjnych ręcznych z bronią oraz 50 walk w formułach quingda (juniorzy) i sanda (seniorzy). W barwach Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai wystąpiło czterech zawodników.

Najmłodszy w tym gronie, sześciolatek Wit Kłuskiewicz rozpoczął turniej bardzo udanie, bo od złotego medalu w formach ręcznych (w kategorii wiekowej 3-6 lat). Był to wspaniały debiut utalentowanego zawodnika w tej rangi imprezie sportowej.
Buszczanie poszli za ciosem i... zajęli całe podium w formach tradycyjnych północnych (bez broni), w kategorii 10-13 lat. Tu pierwsze miejsce zajął Kacper Lenartowicz, drugi był Konrad Gołuzd, trzeci - Franciszek Stefański.

Najliczniejszą obsadę na turnieju w Rzeszowie miała forma z szablą. Świetnie spisał się 11-letni Franek Stefański, który wywalczył "srebro" w kategorii wiekowej 9-11 lat. Ponadto startował razem z seniorami w konkurencji łączonej i w posługiwaniu się mieczem zajął trzecie miejsce.

To nie koniec medalowej serii Franka Stefańskiego. Najbardziej utytułowany zawodnik buskiej ekipy w konkurencji form z włócznią - uwa zanej za najtrudniejszą z broni długich - zdobył srebrny medal (w kategorii11-14 lat).
Nasi brali też udział w walkach qingda. Zdobyli dwa złote krążki, a w sumie przywieźli z Rzeszowa dziewięć medali.

- To bardzo dobry występ zawodników, także na tle innych klubów. Cieszy debiut świetnie zapowiadającego się Wita Kłuskiewicza, doświadczonego już Franka Stefańskiego oraz Kacpra Lenartowicza i Konrada Gołuzda. Zawody to także czas na przemyślenia, mobilizację do dalszej pracy, poprawę błędów. Ciągłe dążenie do doskonało sci - podkreśla Andrzej Cupryjak-Socha, trener Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.

Występ naszych zawodników na V Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia WuShu był możliwy także dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy, Starostwa Powiatowego, buskiego przedsiębiorcy Mieczysława Sasa, dyrektora Gimnazjum numer 1 Andrzeja Skubery.