Szczypiorniści Wisły Sandomierz wierzą w drugie zwycięstwo

(GLI)
Grzegorz Lipiec
Po sobotniej porażce z Grunwaldem Ruda Śląska (31:32 - przypomina autor) piłkarze ręczni Wisły Sandomierz nie zakładają innego scenariusza, jak tylko zwycięstwo z Wandą Kraków.

Trener "Wiślaków" Adam Węgrzynowski przed inauguracją sezonu zakładał, że pierwsze trzy spotkania rozgrywane we własnej hali uda się wygrać. Już wiemy, że ten cel nie zostanie zrealizowany. - Niestety, mecz nie zakończył się dla nas dobrze, ponieważ przegraliśmy z drużyną Rudy Śląskiej jedną bramką. Trzeba pochwalić chłopaków za walkę i zaangażowanie, ale też zganić za zbyt dużą liczbę błędów technicznych. Z tego typu przeciwnikiem nasze błędy zaważyły na wyniku końcowym. Kluczowa była również pierwsza połowa, po której drużyna Rudy odskoczyła na cztery bramki - mówi Adam Węgrzynowski. - Po przerwie nasza gra wyglądała już o wiele lepiej, dlatego szkoda ostatniej akcji, przy której znowu zabrakło koncentracji.

Porażka rozłościła sportowo szczypiornistów Wisły. Teraz chcą się zrehabilitować i wygrać mecz z Wandą Kraków, bo celem drużyny jest zajęcie jak najwyższej pozycji przed rundą rewnżową. - Rewanże będą o tyle trudniejsze, że pierwsze trzy spotkania zagramy na wyjazdach. Dlatego tak ważne jest wygrywanie spotkań we własnej hali. Nie udało się pokonać Grunwaldu, ale nie możemy teraz odpuścić. Musimy się zmobilizować na spotkanie z Wandą Kraków i zgarnąć komplet punktów. Najważniejsze jest to abyśmy od pierwszych minut gry byli skoncentrowani. Zapraszam wszystkich kibiców na mecz - kończy trener "Wiślaków".
Spotkanie z Wandą zostanie rozegrane w najbliższą sobotę (25 października) o godzinie 18 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.