Pięć medali Czarnych Połaniec w mistrzostwach młodzików w zapasach

(dor)
Wiktor Służalski z Czarnych (z prawej) zdobył brązowy medal w kategorii 73 kg.
Wiktor Służalski z Czarnych (z prawej) zdobył brązowy medal w kategorii 73 kg. Archiwum klubu
Mocną obsadę miały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu wolnym regionu C. W Połańcu rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Imprezie patronowało "Echo Dnia".

Województwo świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy Czarnych Połaniec, Znicza Podzamcze Chęcińskie i Guliwera Kielce. W mocnej stawce rywali dobrze radzili sobie zapaśnicy Czarnych, którzy potwierdzili spore możliwości.

Jeśli chodzi o starty indywidualne, to wśród dziewcząt w kategorii 48 kilogramów brązowy medal wywalczyła Weronika Kapinos. W kategorii 34 kilogramów po "brąz" sięgnęła Wiktoria Siemek.

W rywalizacji chłopców w kategorii 35 kilogramów trzecie miejsce zajął Patryk Jurkowski. Bardzo dobrze w kategorii 66 kilogramów wypadł Piotr Migoń, który w ładnym stylu wywalczył srebrny medal. To najlepszy wynik Czarnych na tych zawodach. W wadze 73 kilogramy brązowy medal zdobył Wiktor Służalski.

Warto odnotować też inne starty. W wadze 53 kilogramów na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Jakub Władczyk, a na trzynastej Krzysztof Dziuba. W kategorii 59 kilogramów piąty był Marcin Czwartosz, jedenasty Jakub Czarnecki, a czternasty Filip Żugaj. W wadze 42 kilogramów na dziewiątym miejscu sklasyfikowano Piotra Adasia. W kategorii 47 kilogramów dziesiąty był Krystain Podgórski, a w wadze 85 kilogramów piąty był Dominik Wolak.

W ten weekend w Staszowie rozegrane zostaną Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym regionu C. Będą rywalizować zawodnicy z województw świętokrzyskiego, łódzkiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Początek zawodów w niedzielę o godzinie 11 w hali przy Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie przy ulicy Oględowskiej 6.