Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobiega końca XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

/bk/
Fragment "Ferydurke" z Wroclawia.
Fragment "Ferydurke" z Wroclawia. Teatr Powszechny
"Ferdydurke" w reżyserii Radosława Kasiukiewicza w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Lalek i "Niepewne poruszenie miłości" w reżyserii Ramiro Lehkuniec w wykonaniu La troupe de l'amour, Argentyna - Francja - Chiny - Hiszpania - Serbia to końcowe już spektakle XI Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
"Niepewne poruszenie miłości" z Argentyny.
"Niepewne poruszenie miłości" z Argentyny. Teatr Powszechny

"Niepewne poruszenie miłości" z Argentyny.
(fot. Teatr Powszechny)

Zagrany na dużej scenie spektakl Radosława Kasiukiewicza to inscenizacja rockowo- lalkowa pokazująca tragikomiczną niedojrzałość dzisiejszych 30-latków i szaleństwo czasów, w których przyszło nam żyć.

Bohaterowie wspaniale animują lalki a sceny zmieniają się, jak w mieniącym kalejdoskopie. Nie ma nietrafionych ról a spektakl bawi i skłania do refleksji.

Pokazany z kolei na Scenie Kotłownia spektakl "Niepewne poruszenie miłości", w reżyserii Ramiro Lehkuniec zaprezentowane przez trupę "La troupe de l'amour" z Argentyny,- Francji - Chin - Hiszpanii - Serbii był okazją do rozmowy o miłości.

Inspiracją do powstania spektaklu, w którym grają aktorzy z kilku krajów świata, stał się "Dziennik" Gombrowicza oraz poezja Silviny Ocampo i dzieła teatralne Armando Discépolo.

Balansując pomiędzy literackimi tekstami, pomiędzy neurobiologią a postmodernistyczną wyobraźnią, rozumem i sercem, twórcy przedstawienia odkrywali sposób na uzdrowienie złamanego serca.

"Niepewne poruszenie miłości" to sztuka w formie spotkana-rozmowy. Kilka osobliwych postaci poświęca swe życie zawodowe i osobiste na badanie fenomenu miłości. Tłumaczą to zjawisko na różne sposoby - wybuchami płaczu i śmiechu, olśniewającymi fajerwerkami kunsztu i szalonymi teoriami, rozbawiając do łez publiczność i dając jej możliwość stawiania pytań.

W sobotę, 25 października, finał festiwalu.- "Operetka" przywieziona przez teatr z Węgier.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie