Wygrana piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz

Kamil Markiewicz
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz pokonała Wandę Kraków.

Wisła Sandomierz - Wanda Kraków 30:26 (14:9).

Wisła: Skowron, Tenderenda - Pawelczyk 10, Kozdroń 5, Drzymalski 3, Anwajler 3, Wiącek 3, Semik 2, Kutek 1, Szklarski 1, Guz 1, Werstler 1.

Przez niemal jedną trzecią meczu gospodarze grali w osłabieniu, co wynikało z dużej liczby kar (18 minut) i to cały czas wybijało ich z rytmu. Mimo to w pierwszej połowie "wiślacy" wypracowali pięciobramkową przewagę. Ale po przerwie Wanda grała konsekwentnie oraz dokładnie i różnica goli już nie rosła. Mało tego, goście niebezpiecznie się zbliżyli (22:20). Na szczęście w ostatniej fazie meczu skuteczny był Grzegorz Pawelczyk (10 bramek), którego trafienia uspokoiły sytuację. - Zagraliśmy słaby mecz, więc zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Mieliśmy założenia, że będziemy dużo biegać i grać szybką piłkę ręczną. Niestety, niewiele z tego wychodziło, bo ciągle dostawaliśmy kary co wybijało nas z rytmu - mówił trener ekipy z Sandomierza, Adam Węgrzynowski.

W innym meczu: Zagłębie Sosnowiec - Orzeł Przeworsk 43:22 (20:7),
MOSiR Bochnia - AZS Politechnika Św. Kielce 32:26 (15:11), Grunwald Ruda Śl. - Vive Tauron II Kielce 33:29 (19:14), pauzował MKS Biłgoraj.

1. Bochnia 4 6 136-104
2. Grunwald 3 6 106-88
3. Zagłębie 4 4 114-89
4. Vive Tauron II 4 4 129-116
5. Wisła 3 4 94-88
6. Politechnika 4 4 106-111
7. Wanda 3 2 71-87
8. Orzeł 4 2 109-149