Sensacyjna porażka piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie z ostatnią drużyną w tabeli

PK
Kamil Markiewicz
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Uniwersytet Zielona Góra pokonał KSSPR Końskie.

AZS Uniwersytet Zielona Góra - KSSPR Końskie 26:25 (15:14).

Końskie: Witkowski, Wnuk - Mastalerz, Krupa, Sękowski 2, M. Bąk 2, Rurarz, Bodasiński 1, Maleszak 7, Napierała 4, Szczepanik, Matyjasik 4, Krzywkowski, Smołuch 4, A. Bąk 1.

Konecczanie wyszli na boisko po 450-kilometrowej podróży. - Usprawiedliwia nas to w niewielkim stopniu. Moim zdaniem zbyt lekceważąco podeszliśmy do rywala, który zagrał niezwykle ambitnie - mówił kierownik ekipy KSSPR, Zbigniew Stępień. Nasz zespół zagrał w tym spotkaniu bez kontuzjowanego Krzysztofa Słonickiego i chorego Ernesta Pilarskiego.

Pierwsza połowa była wyrównana, żadnej z ekip nie udało się wypracować znaczącej przewagi. W zespole gości kulał atak, brakowało skutecznych rzutów z drugiej linii. Mimo to w 44 minucie zespól z Końskich objął trzybramkowe prowadzenie (22:19) i wydawało się, że udało mu się nareszcie przełamać zielonogórskich “akademików", którzy do tej pory nie wygrali w pierwszej lidze jeszcze ani jednego spotkania. Ale ambitni gospodarze walczyli do końca. W 53 minucie doprowadzili do remisu 23:23, lecz potem przez ponad pięć minut nie zdobyli bramki. Jeszcze w 58 minucie konecczanie wygrywali 25:23, ale już do końca spotkania nie zdobyli gola. Decydującego o sensacyjnym zwycięstwie gola AZS Uniwersytet zdobył 10 sekund przed końcem meczu, po rozegraniu rzutu wolnego, Michał Nieradko.

W innych meczach: Gwardia Opole - SPR Tarnów 40:25 (21:9), Szczypiorno Kalisz - MTS Chrzanów 35:29 (15:17), Olimp Grodków - Olimpia Piekary Śl. 27:21 (12:10), ŚKPR Świdnica - Siódemka Legnica 31:36 (16:17), Ostrovia Ostrów Wlkp. - Viret Zawiercie 30:27 (15:10), KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Czuwaj Przemyśl 20:33 (6:15),

1. Gwardia 7 14 238-167
2. Końskie 7 10 215-179
3. Siódemka 7 10 221-203
4. Ostrovia 7 9 220-215
5. Olimp 7 8 185-174
6. Czuwaj 7 8 205-203
7. Olimpia 7 8 197-200
8. Viret CMC 7 7 198-198