Klasa okręgowa. Passa trwa,snajper w szpitalu

Mirosław Rolak [email protected] Dorota Kułaga [email protected]
Kamil Markiewicz
Szczegóły weekendowych meczów klasy okręgowej. Zobacz wyniki i strzelców

W meczu "na szczycie", który odbył się w niedzielę w Morawicy, lider pokonał Moravię 2:1. I po 12 kolejkach ma komplet zwycięstw!

Star Starachowice - Piast Stopnica 6:2 (1:1)

Bramki: Kosztowniak 35, Fabjański 68, 82, Kidoń 72, Szymański 78, Żak 86 - Piotr Rajca 32, 90.

Star: Poński - Żak, Chatys, Senderowski, Chodniewicz - Garbala (75. Krawczyk), Kiełek, Szymański, Kidoń - Kosztowniak, Fabjański (84. Zięba).

Piast: Kardynał - Prusiewicz, Pławski, Kowalski, Rogoziński - Drzazga (14. Segda), Nowak, Kapusta, Guła, Jabłoński - Piotr Rajca.

-W ostatnich meczach graliśmy nieźle, ale brakowało bramek. Teraz wreszcie dopisała skuteczność. Cieszy postawa drużyny szczególnie w drugiej połowie -mówił Zdzisław Spadło, trener Staru.

Do niecodziennej sytuacji doszło pod koniec meczu. Sebastian Żak po rzucie sędziowskim popędził na bramkę i strzelił gola. -Nie wiedział, że mamy oddać piłkę. Dlatego chwilę później, po wznowieniu gry, nie atakowaliśmy rywala, pozwoliliśmy mu strzelić gola. Zachowaliśmy się z duchem fair play - dodał Zdzisław Spadło.

Nidzianka Bieliny- KSZO 1929 II Ostrowiec 6:2 (2:0)

Bramki: Sito 22, B. Sot 35, 55, Kowalczyk 52, M. Brożyna 70, 90 - Marynowski 46, 79.

Nidzianka: Woźniak - Maciejski (55. M. Brożyna), Wijas, Pindral, Satro (75. A. Brożyna) - Staniec, Buras (50. Borycki), Kowalczyk, Gałka (70. Rzepka) - B. Sot, Sito.

KSZO 1929 II: Dwojak - Skalski, Krzemiński, Machel, Szczygieł - Marynowski, Zemsta, Michałowski, Gajewski - Bęben, Góral.

-Mecz wygrany u siebie cieszy, czekamy na następny pojedynek - krótko skomentował mecz Andrzej Wiącek, trener Nidzianki. Dwie bramki dla rezerw KSZO 1929 zdobył trener Tomasz Marynowski.

Stal Kunów - Astra Piekoszów 2:1 (1:0).

Bramki: K. Kostrzewa 43 z karnego, Dylewski 85 - Łapot 53.

Stal: Kania - Dylewski, K. Kostrzewa, Molenda, Ronduda, Rutkowski, Herbuś, Jałocha (62. J. Kaczor), Ostrowski, Koterbski (82. S. Kostrzewa), Mazepa.

Astra: Dobrowolski - Majka, Mularczyk, Stelmasiński, Śladkowski, Muszyński, Blicharski, Łapot, Majchrzyk, Pająk, Kryczka.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze i zdobyli bramkę z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dylewskim. Po przerwie Astra wyrównała i miała kolejne okazje. Dopiero w końcówce, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Dylewski, strzałem głową zapewenił Stali zwycięstwo.

Sparta Dwikozy- Orlęta Kielce 5:0 (2:0)

Bramki: Strojewski 15, Mordka 45, Marzec 61, Maziarz 78, Kiliański 85.

Sparta: Piętowski - Krasoń (85. Hebda), Koryciński, Kaczmarski, Drożdżal, Mordka (60 Cecuła), Mazur, Marzec, Maziarz, Lebida (75. Majewski), Strojewski (75. Kiliański).

Orlęta:Jachymczyk - Pióro (46. Styrcz), Gładysz (75. Szczepański), Nawara, Szyszka (75. Michta), Banyś, Kołodziejczyk, Skuza (35. Kania), Stochmal, Ołubek, Zychalski.

-Odnieśliśmy efektowne i w pełni zasłużone zwycięstwo. Nie tracimy dystansu do rywali. Moim zawodnikom należą się dziś gratulacje. Ozdobą spotkania była bramka Mordki, zdobyta pięknym strzałem z 12 metrów - powiedział trener Sparty, Jerzy Mazur.

Wicher Miedziana Góra - Zenit Chmielnik 1:2 (1:1).

Bramki: Jas 41 - Kmiecik 42, Piotrowski 80.

Wicher: Żak - Surowiec, D. Piwowarczyk, Socha, Dudzik, (50. Toporek), Jas, Beben, B. Koza, Łukasiewicz, K. Piwowarczyk, Foderowicz.

Zenit: Trela - Karyś, Szczukiewicz (10. K. Ślusarczyk), Pałgan, Pietryka, Piotrowski, Bracisiewicz, Kmiecik, Frankiewicz. T. Ślusarczyk (75. Boksa), Rogala (88. Bielecki) .

-Rozegraliśmy jedno z najsłabszych spotkań w tej rundzie. Graliśmy bez czterech podstawowych piłkarzy, a na ławce rezerwowych mieliśmy tylko jednego zawodnika. Zenit wygrał w pełni zasłużenie - powiedział kierownik drużyny Wichra,
Janusz Ślewa.

Moravia Morawica - Kamienna Brody 1:2 (0:2)

Bramki: Ł. Zawadzki 62 - Sęga 1, Spadło 24.

Moravia: P. Kubicki - Młynarczyk (86. Bednarski), Detka, B. Młynarczyk (26. K. Zawadzki), M. Zawadzki - Gilewski, Lurzyński, Ł. Kubicki, Kita - Ł. Zawadzki, Osman (68. Kuzincow).

Kamienna: Duda - Spadło, Gruszka, Sado, Kozera - Kiliański (70. Maciejczak), Sobczyński, Kotwa, Sęga - Kanarski (83. Dąbrowski), Tobiszewski (55. Żak)

Mecz "na szczycie" zaczął się znakomicie dla lidera. W 34 sekundzie objął prowadzenie po strzale Bartosza Sęgi. W 24 minucie na 2:0 podwyższył Ariel Spadło. W 35 minucie Moravia wykonywała rzut karny, ale obronił go Cezary Duda. Po przerwie gospodarze strzelili gola po ładnym uderzeniu Łukasza Zawadzkiego. -Cieszy nas to, że podtrzymaliśmy zwycięską passę. Martwi uraz Grzesia Tobiszewskiego, który głową zderzył się z Karolem Gilewskim. Miał rozcięty łuk brwiowy, założono mu pięć szwów, a do tego podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Teraz jedziemy po niego do szpitala na Czarnowie w Kielcach - mówił Mirosław Piątek, kierownik drużyny Kamiennej.

- Jest niedosyt, bo mieliśmy dwie poprzeczki i rzut karny. Zawiodła skuteczność - podsumował Marek Bęben, szkoleniowiec Moravii.

AZS Politechnika Świętokrzyska - GKS Nowiny 1:5 (0:1)

Bramki: Milner 85 - samobójcza 5, Blicharski 49, 58, Szewczyk 54, Pierzak 82.

AZS: Pacanowski - Foks, Rędzyński, Buras, Pawłowski - Lewandowski (55. Milner), Niezgoda, Wawer, Tetelewski (65. M. Zapalski), T. Zapalski (65. Pedrycz), Kosiński (72. Tyzo).

GKS: Kwiecień - Markowski (78. Grudzień), Ślefarski, Cichoń, Król - Pamintasu, Góral (74. Stawiak), Stanek, Gągorowski (78. Wijas) - Blicharski, Szewczyk (67. Pierzak).

-Byliśmy zdecydowanie lepsi, szczególnie po przerwie - powiedział Przemysław Cichoń, grający trener GKS.

Koprzywianka Koprzywnica-LZS Samborzec 3:1 (1:1)

Bramki: Ł.Pyszczek 34, Gawroński 82, Pawlik 89 - Szczepański 23

Koprzywianka: Reczek - Trześniewski, K. Pyszczek, Kołek - Masternak, Pawlik (90. Zioło), Kuranty, Gawroński, Kruczek (75. Piątkowski), Bryła (90. Pruś) - Ł. Pyszczek.

LZS: Meszek - Syguła, Borycki, Pietrucha, Duda, Kanios, Kiliański, Lipiec, Mądry, Chmiel, Szczepański.

Gracze Koprzywianki zadedykowali zwycięstwo koledze z drużyny Adrianowi Piątkowskiemu, który został tat.ą córeczki Laury. a

Adrian Sobczyński, trener Kamiennej Brody: - Cieszymy się z wygranej meczu "na szczycie" z Moravią, bo jest to bardzo wymagający rywal. Mamy już na koncie 12 zwycięstw, oby ta passa trwała jak najdłużej, przynajmniej do końca rundy jesiennej. Jeśli chodzi o pozostałe mecze, to pewne zwycięstwo odniósł zespół GKS Nowiny, a w sobotę Nidzianka Bieliny nad rezerwami KSZO 1929 Ostrowiec. Ważne spotkanie wygrała Koprzywianka i umocniła się w czołówce tabeli. Rywalizacja w czołówce jest ciekawa.