Czuwaj zdemolował KSZO. Trener Przybylski podał się do dymisji (WIDEO, zdjęcia)

Redakcja
Rafał Soboń
Nie mieli powodów do zadowolenia kibice po niedzielnym meczu piłkarzy ręcznych KSZO. Ulegli zdecydowanie zespołowi Przemyśla, w konsekwencji czego trener Rafał Przybylski podjął decyzję o zakończeniu współpracy z KSZO.
KSZO Ostrowiec - Czuwaj Przemyśl 20:33

KSZO Odlewnia Ostrowiec - Czuwaj Przemyśl 20:33 (6:15)

KSZO: Drabik, Szewczyk, Piątkowski - Mazur, Jeżyna 2, Fugiel 1, Jamioł 1, Afanasjev 2, Świeca 2, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz 2, Biskup 4, Wojkowski 1, Kalita 5.

Czuwaj: Rycharski, Sar, Orłowski - Puszkarski 4, Dejnaka 1, Stołowski, Wańkowicz 1, Hataś 5, Żak 6, Misiewicz 8, Skręt, Kroczek 4, Kubisztal 4.

Pomijając bramki Świecy na 1:0 i Wojkowskiego na 2:1, więcej okazji do prowadzenia ostrowczanie nie mieli. Choć w początkowej fazie meczu myliły się oba zespoły, to jednak Czuwaj szybciej poukładał grę i między 17 (4:5) i 23 minutą (5:10), zbudował solidną zaliczkę. Na przerwę rywale schodzili prowadząc 15:6, a gospodarze śrubowali swój niechlubny rekord nie rzucając choćby bramki pomiędzy 24 a 40 minutą (6:19). Choć jedna bramka Tomasza Pomiankiewicza też wiele nie zmieniła, bo Czuwaj odpowiedział na nią czterema. Kibice zaczęli z trybun skandować "chcemy wyników", a trener Przybylski próbował rotować składem, przesuwając na rozegranie skrzydłowych: Macieje Jeżynę i Dmitrija Afanasjeva. Od 45 minuty (10:24) rozluźniony zespół Czuwaju zostawił nieco swobody i gra zaczęła toczyć się "rzut za rzut", jednak nie zatarło to złego obrazu gry. Po meczu trener Przybylski podał się dymisji. - To co dziś graliśmy, to sabotaż - mówił na konferencji prasowej.

W innych meczach: Gwardia Opole - SPR Tarnów 40:25 (21:9), Szczypiorno Kalisz - MTS Chrzanów 35:29 (15:17), Olimp Grodków - Olimpia Piekary Śl. 27:21 (12:10), ŚKPR Świdnica - Siódemka Legnica 31:36 (16:17), Ostrovia Ostrów Wlkp. - Viret Zawiercie 30:27 (15:10), AZS Uniwersytet Zielona Góra - KSSPR Końskie 26:25 (15:14).

1. Gwardia 7 14 238-167
2. Końskie 7 10 215-179
3. Siódemka 7 10 221-203
4. Ostrovia 7 9 220-215
5. Olimp 7 8 185-174
6. Czuwaj 7 8 205-203
7. Olimpia 7 8 197-200
8. Viret CMC 7 7 198-198