Czarni Połaniec pokazali klasę i wywalczyli trzy złote medale w stylu klasycznym

(dor)
Trener Tadeusz Szkwarek komplementował swoich zapaśników po tych zawodach.
Trener Tadeusz Szkwarek komplementował swoich zapaśników po tych zawodach. Dorota Kułaga
Trzy złote medale wywalczyli zapaśnicy z Połańca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików regionu C w zapasach w stylu klasycznym w Staszowie.

Zawody odbyły się w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. Frekwencja również dopisała. W mistrzostwach rywalizowali zawodnicy z czterech województw: łódzkiego, lubelskiego, podka-rpackiego i świętokrzyskiego.

W turnieju wystartowało w sumie 112 zawodników z 19-stu reprezentacji klubowych. Miejski Klub Sportowy Czarni Połaniec reprezentowała ekipa składająca się z siedmiu zawodników, którzy w ostatecznym rozrachunku punktowym wywalczyli siódmą lokatę z sumą dziesięciu punktów we współzawodnictwie sportowym.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi zawodnikami w makroregionie na rok 2014 zostali: Patryk Jurkowski w wadze do 35 kilogramów, Jakub Władczyk w wadze do 53 kilogramów oraz Piotr Migoń w wadze do 73 kilogramów. Zawodnicy ci wywalczyli więc na tych zawodach złote medale i udowodnili, że liczą się w rywalizacji z mocnymi zapaśnikami z innych klubów.

-Dobry występ tych zapaśników jest nie tylko ich osobistym sukcesem, ale również najlepszą promocją w naszym regionie tej bardzo trudnej, a zarazem wdzięcznej dyscypliny sportu, jaką są niewątpliwie zapasy - mówił Tadeusz Szkwarek, jeden z trenerów sekcji zapaśniczej Czarnych.

Dodajmy, że w zawodach rywalizowali przedstawiciele dwóch klubów z Kielecczyzny - Czarnych Połaniec i Guliwera Kielce. Tylko reprezentanci Czarnych stawali na najwyższym stopniu podium i to trzykrotnie. - Nasi zawodnicy spisali się znakomice. Po tych mistrzostwach zasłużyli na duże słowa pochwały - dodał trener Tadeusz Szkwarek.