Black & White Mistrzem Polski w Fitness Dzieci

Sobi
archiwum prywatne
Kacper Delegiewicz i Ola Kępa obronili tytuł mistrzów Polski. Ostrowiecki klub zdobył ponadto jeszcze jedno złoto, cztery srebrne i dwa brązowe medale.

W katowickim spodku rozegrano IV Mistrzostwa Polski w Fitness Gimnastycznym Dzieci. Nasze województwo reprezentował ostrowiecki klub Black and White, który przygotował 17 zawodników w 5 kategoriach wiekowych. Wszyscy zawodnicy w stu procentach wykonali układy dowolne, zajmując wysokie lokaty, w tym dziewięć medalowych. W sumie Black and White zdobył 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe krążki. W końcowej punktacji drużynowej ostrowiecki klub został - po raz pierwszy w historii jego działalności - drużynowym mistrzem Polski w Fitness Dzieci.

Tak liczną grupę udało się przygotować pod okiem trenerki fitness, Joanny Kępy. Było to możliwie m.in. dzięki wyjątkowo utalentowanym dzieciom, które zgłosiły się do klubu w ubiegłym roku, ale przede wszystkim dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej, sumiennej pracy na treningach. W kategorii do 7 lat, brązowy medal wywalczyła Gabriela Klepacz, najmłodsza zawodniczka klubu. W kat. 8-9 lat Martyna Klubińska sięgnęła po złoto, Maja Pastuszko po brąz, a Kamila Rycombel uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Najliczniej obsadzona była kategoria wiekowa 10-11 lat, w której startowało aż 15 zawodniczek z 5 klubów. Do finałowej "szóstki" weszło aż 5 fitnessek z B&W. Drugie miejsce zdobyła Weronika Broś, trzecie - Amelia Grabowska, czwarte - Natalia Kotwa, piąte - Julia Plech, szóste - Wiktoria Strojna. W tej kategorii udział wzięły także: Agata Wasik, Ola Lenart i Wiktoria Wiśniewska. Najstarszą kategorię 14-15 lat także zdominowały zawodniczki B&W. Gabriela Iskra zajęła 4 miejsce, srebrny medal wywalczyła Marta Sawiniec, a złoto po raz piąty w karierze - Aleksandra Kępa. Bezkonkurencyjni byli chłopcy. Zwyciężył Kacper Delegiewicz, a srebrny medal zdobył Dominik Jewiak.

Kacper Delegiewicz i Ola Kępa to Mistrzowie Polski, którzy obronili swoje. Największą niespodzianką jest drugie miejsce Gabrieli Klepacz, najmłodszej, niezwykle utalentowanej zawodniczki, która startowała po raz pierwszy, a wykazała się dojrzałością psychiczną, której nie tylko młodym, ale i dorosłym zawodnikom często brakuje. - Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, za pomoc w organizacji i poniesieniu kosztów noclegu i podróży. Bez tak wspaniałej postawy rodziców, udział tak licznej grupy zawodników w Mistrzostwach Polski nie byłby możliwy - podkreślają Joanna i Grzegorz Kępa.