Trzy turnieje młodzieżowej piłki ręcznej odbyły się w Kielcach

/PK/
W Kielcach odbył się drugi memoriał zmarłego w ubiegłym roku w wieku 37 lat czterokrotnego mistrza Polski, a potem trenera młodzieży Jarosława Tkaczyka. Imprezę zorganizowali koledzy Jarka z Gimnazjum numer 7.

W dwóch kategoriach wiekowych grało 16 drużyn z całej Polski. W starszej grupie (rocznik 1998 i młodsi) zwyciężył Vive Tauron I Kielce (trener Paweł Grecak), przed Unią Lublin i Vive Tauronem II (Aleksander Litowski). W młodszej (rocznik 2000 i młodsi) wygrał Vive Tauron II (Rafał Bernacki), przed Vive Tauron I (Artur Rodacki) i Wisłą Płock.
Indywidualne wyróżnienia to, grupa starsza: najlepszy zawodnik - Bartosz Dufaj (Vive Tauron I), najlepszy bramkarz - Kacper Kijewski (VTK II), król strzelców - Kacper Grabowski (Unia), MVP turnieju - Damian Falasa (VTK I); grupa młodsza: najlepszy zawodnik - Bartłomiej Mazur (VTK II), najlepszy bramkarz - Krystian Matusiak (Wisła), król strzelców - Damian Wojciechowski (VTK I), MVP turnieju Kacper Gołąbek (VTK II).

- Chcemy, by turniej z roku na rok się rozrastał. Dziękuję za pomoc pani Grażynie Jarosz z Fundacji Vive Serce Dzieciom, klubowi Vive Tauron Kielce, Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Ręcznej, firmie Kempa, dyrekcji naszej szkoły oraz rodzicom naszych zawodników - mówi jeden z organizatorów turnieju, Rafał Bernacki. Imprezie patronowało "Echo Dnia".

W Kielcach odbyły się również turnieje piłki ręcznej juniorek młodszych (Puchar Prezydenta Kielc) oraz młodziczek (Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego).

W młodszej kategorii zagrała między innymi drużyna norweskiego Voss HK. Wśród juniorek młodszych wygrały gospodynie, Korona Handball Kielce. Drużyna trenerki Moniki Ciszek w finale rozbiła Kusego Kraków 28:11. Na trzecim miejscu uplasował się Ruch Chorzów. U młodziczek zwyciężyła Victoria Tomaszów Mazowiecki, przed Olimpem Końskie, Roxą Lublin i Koroną Handball.

Wśród juniorek młodszych wyróżniono Dominikę Więckowską z Korony (najskuteczniejsza - 26 bramek), Magdalenę Więckowską (najlepsza zawodniczka) oraz Marcelinę Lis z ChKS Łódź (bramkarka). Wyróżnienia w gronie młodziczek dla Igi Chlebowicz z Roxy (35 bramek), Julity Kijewskiej z Olimpii (bramkarka) i Maji Dziubałtowskiej z Victorii (najlepsza szczypiornistka).