Rewelacyjny występ niepełnosprawnych tenisistów stołowych z Tarnobrzega w Mistrzostwach Polski

/PISZ/
Karolina Pęk została indywidualna mistrzynią Polski niepełnosprawnych.
Karolina Pęk została indywidualna mistrzynią Polski niepełnosprawnych. Archiwum klubowe
Dziewięć medali podczas rozegranych w Pleszewie Indywidualnych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych zdobyli reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg.

Pierwsze dnia mistrzostw Maciej Nalepka w klasie 4 (wózki) zdobywa tytuł Mistrza Polski a Krzysztof Żyłka wywalczył brązowy medal w tej samej klasie startowej. Dawid Sowa w klasie startowej 9 wywalczył brązowy medal (pierwszy jego medal w tak prestiżowej imprezie) i był o krok o awansu do finału, lecz przegrał 2:3 w półfinale z Dariuszem Ściganym ze Startu Katowice. Kolejny medal koloru brązowego tego dnia w singlu w klasie 1-5 (wózki) wywalczyła Emilia Kotarska.

Drugi dzień mistrzostw rozpoczął się od zdobycia złotego medalu przez Karolinę Pęk, która w finale pokonała 3:0 Małgorzatą Jankowską (IKS AWF Warszawa). Kolejny tytuł mistrzów Polski zdobywa również para deblowa Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka wyrywając rywalizację na wózkach. W grach mieszanych tarnobrzeżanie wywalczyli aż trzy medale. Złoty wywalczyła para Krzysztof Żyłka/Małgorzata Sosnowska (IKS AWF Warszawa), natomiast dwa brązowe: Janusz Chamot/Emilia Kotarska oraz Paweł Mazuryk/Karolina Pęk. Paweł i Karolina byli o krok od awansu do finału, lecz przegrali 2:3 z parą Małgorzata Jankowska/Mariusz Olczak i nie obronili tytułu Mistrzów Polski z 2013 roku.
Wysokie miejsca 5-8 w tych zawodach zajęli w grze indywidualnej Paweł Mazuryk w klasie 8 i Mariusz Matejek w klasie 9 oraz pary deblowe Matejek/Delekta i Mazuryk/Sowa.