Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały z Budowlanymi Łódź, zdobyły jeden punkt (zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
165 minut trwała siatkarska wojna na parkiecie w Ostrowcu. KSZO wywalczył pierwszy punkt, choć wygrana była w zasięgu.
KSZO Ostrowiec - Budowlani Łódź 2:3

KSZO Ostrowiec - Budowlani Łódź. Relacja live - zobacz zapis

KSZO Ostrowiec - Budowlani Łódź 2:3 (29:27, 27:29, 16:25, 26:24, 10:15)

KSZO: Brojek 27, Wójcik 14, Kuligowska 7, Bawoł 14, Ganszczyk 14, Godfrey 4, Ścibisz (libero) oraz Grzelak 3,Tobiasz, Duda 1.

Budowlani: Popović 5, Śliwa 3, Grajber 4, Polańska 15, Sikorska 13, Sieczka 19, Courtois (libero) oraz Skrzypkowska 24, Ściurka 8, Kajzer.

Sędziowie: Agnieszka Michlic (Bydgoszcz), Jarosław Makowski (Szczecin). Widzów: 950. MVP: Natalia Skrzypkowska (Budowlani)

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły siatkarki KSZO (5:3). Przyjezdne szybko jednak odrabiały straty. To co w końcówce seta zafundowały ostróweckim kibicom oba zespoły przeszło najśmielsze oczekiwania, ale więcej zimniej krwi zachowały gospodynie i to one rozstrzygnęły tę partę na swoją korzyść (29:27). Drugi set od początku był bardzo wyrównany (4:4, 7:7), ale po pierwszej przerwie technicznej ostrowczanki odjechały rywalkom na trzy oczka (12:9). Przyjezdne walczyły jednak i doprowadziły do wyrównania (17:17). Końcówka przyniosła znowu ekstremalne emocje, ale tym razem obronną ręką wyszły z tej wojny nerwów łodzianki (do 27).Trzecia partia to wyrównana walka do pierwszej przerwy technicznej. Po niej lepiej na parkiecie prezentowały się łodzianki, które wygrały tę partie do 17.czwarty set to znowu walka o każdy punkt i ekstremalny poziom emocji dla kibiców, jednak tym razem lepiej odnalazły się w sytuacji zawodniczki KSZO, wygrywając 26:24. W tie breaku górą były łodzianki, choć ekipa KSZO dzielnie walczyła, przegrywając z rywalkami 10:15. - Cieszymy się z tego punktu, ale pozostaje niedosyt - mówił po meczu Dariusz Parkitny, trener KSZO.