Nerwowy debiut Dujszebajewa. Gole Reichmanna, Zormana i Aginagalde

/PK/
Trener piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce Tałant Dujszebajew zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji Węgier. Madziarzy z dużym trudem wygrali w Miszkolcu z Portugalią 31:30. Gole w meczach eliminacji mistrzostw Europy zdobywali także zawodnicy klubu z Kielc - Uros Zorman, Tobias Reichmann i Julen Aginagalde.

Węgrzy nieźle zaczęli swój pierwszy mecz w eliminacjach mistrzostw, które w 2016 roku odbędą się w Polsce. Po pierwszej połowie prowadzili z Portugalią 19:15. W drugiej połowie zagrali jednak słabo, goście objęli prowadzenie 27:24, czemu w dużej mierze przysłużył się obrotowy Orlenu Wisły Płock, Tiago Rocha (9 bramek w całym spotkaniu). Jeszcze na półtorej minuty przed końcem Madziarzy przegrywali 29:30, ale to oni rzucili dwie ostatnie bramki w tym spotkaniu, zdobywając pierwsze punkty. W niedzielę drużyna prowadzona przez Dujszebajewa zmierzy się w Kijowie z Ukrainą.

Pierwsze bramki w eliminacjach do polskiego Euro rzucali zawodnicy mistrza Polski. Tobias Reichmann zdobył trzy bramki dla reprezentacji Niemiec w gładko wygranym 30:18 (19:8) meczu z Finlandią. Uros Zorman trafił dwa razy dla Słowenii w wygranym 31:25 (15:12) spotkaniu ze Słowacją. Julen Aginagalde zdobył jednego gola dla Hiszpanii w zwycięskim 27:16 (12:8) spotkaniu z Austrią. W czwartek w barwach Chorwacji w spotkaniu przeciwko Holandii zagra trzech zawodników Vive Tauronu - Żeljko Musa, Manuel Strlek i Ivan Cupić.

Gole w środowych spotkaniach zdobywali także byli zawodnicy kieleckiego klubu. Thorir Olafsson rzucił 5 bramek dla Islandii w wygranym 36:19 (14:9) meczu z Izraelem, a Dmitrij Nikulenkow trafił dwa razy dla Białorusi w zremisowanym 25:25 (12:13) spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną.

Dziś o godzinie 17.30 reprezentacja Polski, z sześcioma zawodnikami Vive Tauronu w składzie, rozpocznie w Tunisie towarzyski mecz z Tunezją. Spotkanie pokaże dostępna w Polsacie Cyfrowym i nc+ telewizja Tunisie National.