Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec chcą iść za ciosem i wygrać z Wolanią Wola Rzędzińska

Dorota Kułaga [email protected]
Kamil Markiewicz
W meczu tym nie zagrają Arkadiusz Czerwiński i Radosław Mikołajek, ponieważ mają poważne kontuzje

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec w czternastej kolejce trzeciej ligi spisali się bardzo dobrze. Na wyjeździe wygrali z MKS Trzebinia - Siersza 3:0, będąc przez 90 minut zespołem zdecydowanie lepszym.

Na listę strzelców w tym pojedynku wpisali się dwaj zawodnicy o imieniu Michał - dwie bramki zdobył Stachurski, a jedną Kosowski. - Tańcowały dwa Michały - z uśmiechem podsumował mecz Rafał Lasocki, trener KSZO 1929.

Miły prezent na imieniny

-Byliśmy zdecydowanie lepsi. Cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Wygraliśmy 3:0, a mieliśmy jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Cieszymy się z trzech goli, zdobyć trzy bramki na wyjeździe to jest sztuka. Nie ma co być zachłannym - mówił Rafał Lasocki, szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu.

Zawodnicy sprawili mu miły prezent, ponieważ dzień przed meczem, w piątek, szkoleniowiec KSZO 1929 obchodził imieniny.
- Dziękuję im za ten prezent, za to, że zagrali z tak dużym zaangażowaniem. Spisali się na piątkę. Oby tak dalej. Dobrą passę chcemy podtrzymać w kolejnych spotkaniach - powiedział Rafał Lasocki, trener KSZO 1929.

Znowu liczą na komplet

Po rozegraniu czternastu kolejek ostrowiecki zespół plasuje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów.
W ten weekend ostrowiecki zespół zagra na własnym stadionie z Wolanią Wola Rzędzińska. W konfrontacji z kolejnym beniaminkiem liczy na kolejny komplet punktów. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 2 listopada, o godzinie 13.

Biały kontra Dziadowicz

Wolania zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. W poprzedniej kolejce przegrała na własnym stadionie z Unią Tarnów 0:2. Najlepszym strzelcem tej drużyny jest Artur Biały, który ma na koncie pięć bramek. Po dwa trafienia mają na koncie Patryk Szatko, Wojciech Szkotak i Adrian Ślęzak.

W ostrowieckim zespole najlepszym strzelcem z pięcioma trafieniami jest Kamil Dzia-dowicz, po cztery bramki w tym sezonie zdobyli Mateusz Mąka i Michał Stachurski. Dla tego ostatniego sobotni mecz z MKS Trzebinia - Siersza był najlepszy w tej rundzie. Dostał ocenę "9", najwyższą z ostrowieckich piłkarzy.

Dwie poważne kontuzje

Jeśli chodzi o niedzielny pojedynek, to w ekipie gospodarzy pod znakiem zapytania stoi występ skrajnego obrońcy Kla-udiusza Łatkowskiego, który w pierwszej połowie opuścił boisko z powodu urazu kolana.

- Nie wiadomo, czy zagra. Mamy też dwa bardzo poważne urazy - Arka Czerwińskiego i Radka Mikołajka. Arek miał rezonans magnetyczny. Okazało się, że ma zerwane więzadła przednie krzyżowe. Kontuzji doznał w meczu Pucharu Polski ze Stalą Kunów. Czeka go dłuższa przerwa w treningach. Na pewno w rundzie jesiennej już nie zagra, wiosnę chyba też zacznie z opóźnieniem. Radek Mikołajek ma natomiast przepuklinę w kręgosłupie. Czekają go jeszcze wizyty u specjalistów. Nie wiadomo, ile potrwa przerwa, czy w tej rundzie jeszcze zagra - mówił Rafał Lasocki, trener KSZO 1929.

Zostały im trzy mecze

Piłkarzom KSZO 1929 pozostały jeszcze do rozegrania trzy mecze w rundzie jesiennej. Niedzielny pojedynek z Wolanią Wola Rzędzińska na własnym boisku, a następnie - 8 listopada na wyjeździe z kolejnym beniaminkiem Partyzantem Ra-doszyce i 11 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim z rezerwami Korony Kielce.

Cel podopiecznych trenera Rafała Lasockiego jest taki, żeby do końca jesieni nie przegrać. Jeśli uda im się to zrealizować, to zapewne poprawią dotychczasowe piąte miejsce w tabeli.
Na razie liderem grupy świętokrzysko-małopolskiej trzeciej ligi jest Wisła Sandomierz, która w czternastu kolejkach wywalczyła 34 punkty.