Hetman Włoszczowa przegrał w Kajetanowie z Lubrzanką 1:3

Kamil Markiewicz [email protected]
Marcin Michałek strzelił gola dla Hetmana Włoszczowa w sobotnim meczu z Lubrzanką Kajetanów. Kamil Markiewicz
Nasza drużyna spadła na przedostatnie miejsce w tabeli

W sobotnim meczu czwartej ligi Hetman Włoszczowa przegrał na wyjeździe z Lubrzanką Kajetanów 1:3. Nasz zespół przespał pierwszą połowę spotkania, w której po golach Bartosza Sosińskiego i Patryka Zawieruchy przegrywał 0:2.
Nie wykorzystali swojej szansy

Po przerwie podopieczni trenera Karola Lichosika rzucili się do odrabiania strat. W 55 minucie kontaktową bramkę zdobył kapitan zespołu Marcin Michałek. W 62 minucie mieliśmy okazję na wyrównanie. Niestety znajdujący się w bardzo dobrej pozycji Piotr Saladra nie zdecydował się na oddanie strzału, tylko zagrał do wbiegającego w pole karne Jakuba Matuszczyka, ten został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Pod koniec spotkania Zawierucha po raz drugi trafił do naszej bramki i mecz zakończył się naszą porażką 1:3. - Niestety znów przegraliśmy. Muszę podkreślić jednak duże braki kadrowe. W tym spotkaniu zagrało dwóch debiutantów Dawid Chruściel, który po raz pierwszy zagrał w czwartej lidze oraz Oskar Teklak, który wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie. W ostatniej chwili wypadło mi trzech zawodników Bugaj, Matuszewski i Kowalski - mówił Karol Lichosik, trener Hetmana.

Hetman na pozycji spadkowej

Po przegranej w sobotnim pojedynku włoszczowski zespół spadł z trzynastego na przedostatnie piętnaste miejsce w tabeli, które jest pozycją spadkową. Hetman ma na koncie 11 punktów, o 4 więcej niż ostatni Zdrój Busko-Zdrój. Przed naszą drużyną plasują się kolejno Unia Sędziszów - 11 punktów, Alit Ożarów, Orlicz Suchedniów i ŁKS Georyt Łagów - po 13 punktów.

Przyjeżdża Klimontowianka

W niedzielę, 2 listopada, o godzinie 13, w meczu trzynastej kolejki Hetman podejmował będzie na własnym boisku Klimontowiankę Klimontów. Nasza drużyna w końcu powinna zagrać w optymalnym składzie. Do pełnej dyspozycji powraca napastnik Łukasz Orzeł. Poza tym do dyspozycji trenera będą wracający po pauzie za żółte kartki pomocnik Kamil Krawczyk, obrońca Tomasz Matuszewski, który przed meczem z Lubrzanką doznał urazu, a także napastnik Kamil Kowalski oraz pomocnik Marek Bugaj, którzy z powodów osobistych nie mogli zagrać w Kajetanowie.