Siatkarki KSZO Ostrowiec zdobyły historyczny punkt w Orlen Lidze

Rafał Soboń [email protected]
Kamil Markiewicz
Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski poraz pierwszy w rozgrywkach Orlen Ligi zdobyły punkt, nasze zawodniczki przegrały w środę we własnej hali z Budowlanymi Łódź 2:3

Za nami już dwa z trzech spotkań, jakie pod rząd nasze siatkarki rozgrywały we własnej hali. Na zakończenie tego maratonu, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zmierzą się 10 listopada, o godzinie 18, z SK Bank Legionowo.

Pierwszego seta z Budowlanymi lepiej rozpoczęły siatkarki KSZO (5:3). Przyjezdne szybko jednak odrabiały straty. To co w końcówce seta zafundowały ostróweckim kibicom oba zespoły przeszło najśmielsze oczekiwania, ale więcej zimniej krwi zachowały gospodynie i to one rozstrzygnęły tę partę na swoją korzyść (29:27). Drugi set od początku był bardzo wyrównany (4:4, 7:7), ale po pierwszej przerwie technicznej ostrowczanki odjechały rywalkom na trzy oczka (12:9). Przyjezdne walczyły jednak i doprowadziły do wyrównania (17:17). Końcówka przyniosła znowu ekstremalne emocje, ale tym razem obronną ręką wyszły z tej wojny nerwów łodzianki (do 27).Trzecia partia to wyrównana walka do pierwszej przerwy technicznej. Po niej lepiej na parkiecie prezentowały się łodzianki, które wygrały tę partie do 17.czwarty set to znowu walka o każdy punkt i ekstremalny poziom emocji dla kibiców, jednak tym razem lepiej odnalazły się w sytuacji zawodniczki KSZO, wygrywając 26:24. W tie breaku górą były łodzianki, choć ekipa KSZO dzielnie walczyła, przegrywając z rywalkami 10:15. - Cieszymy się z tego punktu, ale pozostaje niedosyt - mówił po meczu Dariusz Parkitny, trener KSZO.
Środowy mecz Orlen Ligi pomiędzy KSZO i Budowlanymi Łódź obejrzała ponad stuosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół numer 1 z Opatowa, która dzielnie kibicowała ostrowieckim siatkarkom. Zainteresowanie siatkówką w po-bliskim Opatowie wzmocniło się po pokazowym meczu, jaki przed sezonem rozegrały oba zespoły w opatowskiej hali. Wówczas górą były siatkarki z Łodzi, wygrywając 3:1. Niezrażona wynikiem opatowska młodzież dzielnie wspiera zespół KSZO w walce o ligowe punkty i zapewnia, że to nie ostatnia ich wizyta na meczu w Ostrowcu. Pochwalamy takie inicjatywy i czekamy, na kolejne szkoły na trybunach ostrowieckiej hali.

Legionovię da się ograć?

Ekipa Legionovii, z którą KSZO zmierzy się w najbliższej kolejce jest w naszym zasięgu. W tym sezonie podopieczne trenera Macieja Kosmola uległy 0:3 innemu beniaminkowi Orlen Ligi, Developresowi Rzeszów. Po czterech kolejkach, jedyne punkty Siódemka zapisała w meczu z ostatnim rywalem KSZO, Budowlanymi. Wówczas wygrała ona 3:2. Kibice ostro-wieccy, choć podczas meczu z Muszynianka po raz pierwszy głośno zaczęli domagać się wyników, wciąż wierzą w swój zespół i mocno go wspierają. Nie tylko słowem, ale także czynem. W ostatnich dniach na ulicach pojawił się bowiem specjalnie przygotowany baner reklamujący mecze w hali KSZO. Zamontowano na mobilnej platformie, przemierza ostro-wieckie ulice zachęcając do przyjścia na mecze. W Ostrowcu na chwilę zatrzymali się także w poprzednim tygodniu kibice Legionovii, udający się na - przytaczany wyżej - mecz w Rzeszowie. W poniedziałek wspólnie z zaprzyjaźnionymi fanami KSZO stworzą barwny spektakl na trybunach. Oby zakończony wygraną naszych siatkarek.

Zapraszamy do hali przy ulicy Świętokrzyskiej. Bilety w cenie 15 zł normalny i 10 zł ulgowy.
Na szklanym ekranie

W listopadzie dwa mecze Orlen Ligi z udziałem naszych siatkarek będzie można zobaczyć w stacji telewizyjnej Polsat Sport. Będą to bezpośrednią transmisję z meczów z SK Bank Legionovis Legionowo (10 listopada, godz. 18) i Developres SkyRes Rzeszów (24 listopada. godz. 18).

Oba spotkania rozgrywane będę w poniedziałek. Między tymi meczami, 15 listopada nasza drużyna zagra w Pile z PGNiG Nafta.