Duża Unia na podium w Lidze Pływackiej

(ALI)
Czwartą rundę Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej rozegrano w Połańcu. W zawodach startowali też reprezentanci buskiej Unii, którzy osiem razy stawali na podium.

Najlepiej w naszej ekipie spisała się Karolina Długołęcka. 18-letnia pływaczka wygrała na trzech dystansach: na 200 metrów klasycznym, 200 metrów grzbietowym i w swojej koronnej konkurencji - na 50 metrów grzebietem. Na najwyższym stopniu podium stanął także Karol Kowalski, który zwyciężył na 200 metrów klasykiem (w kategorii 14 lat).

Karol był również trzeci na 800 metrów kraulem. Drugie miejsce na 200 metrów klasykiem zajęli Norbert Jaworski (w kategorii 14 lat) i Filip Świątek (12 lat). Na trzecim miejscu uplasowała się sztafeta chłopców 4x200 metrów kraulem.

W Połańcu w ekipie Unii wystąpili także: Patryk Kowalski, Patryk Wójcicki, Maksymilian Wóicik, Mateusz Pierściński, Bartosz Kornaś.