Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wspominamy ludzi związanych z regionem radomskim, którzy zmarli w ostatnim roku

Barbara Koś [email protected]
Jak zwykle w związku z dniem Wszystkich Świętych w "Echu Dnia" publikujemy nazwiska ludzi związanych z naszym regionem, którzy odeszli na zawsze, ale pamięć o nich żyje nie tylko wśród najbliższych. Wielu z nich zostawiło po sobie wartości ważne dla kolejnych pokoleń.
Elżbieta Wędzonka.
Elżbieta Wędzonka.

Elżbieta Wędzonka.

Listopad 2013

Tadeusz Hajnrych. Zmarł 6 listopada. Miał 82 lata. Artysta plastyk. Mieszkał w Pionkach i Radomiu. Uprawiał malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę warsztatową i użytkową. Jego prace zdobią wnętrza statku "Radom", wiele jego mozaik znajduje się na elewacjach i ścianach wewnętrznych budynków.

Elżbieta Wędzonka. Zmarła 29 listopada. Miała 58 lat. Dyrektor filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu. Absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej. Była żoną Wiesława Wędzonki, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu.

Grudzień 2013

Henryk Molenda. Zmarł 23 grudnia. Nauczyciel matematyki, wieloletni wicedyrektor VI Liceum imienia Kochanowskiego w Radomiu. Wspominany przez uczniów jako wspaniały pedagog.

Luty 2014

Tadeusz Borowiecki. Zmarł 1 lutego, miał 63 lata. Pracownik kultury od 1973 roku. Był między innymi wicedyrektorem Resursy Obywatelskiej, pracownikiem Międzynarodowego Centrum Kultury i Informacji, instruktorem tańca w Domu Kultury Idalin, ostatnio pracował w Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

Kazimierz Trepczyński. Zmarł 2 lutego. Miał 68 lat. Emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. WOP w Szydłowcu. Funkcję tę pełnił 14 lat. Otrzymał wiele ważnych odznaczeń.

Jan Szafraniec. Zmarł 4 lutego. Miał 79 lat. Długoletni, zasłużony nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń uczniów VI Liceum imienia Jana Kochanowskiego oraz olimpijczyków w dziedzinie fizyki. Twórca olimpijskiej sławy "Kochanowskiego" w zakresie fizyki i astronomii.

Wiesława Gregier. Zmarła 6 lutego. Miała 60 lat. Wieloletnia działaczka społeczna, matka trzech niepełnosprawnych synów, organizatorka wielu akcji na rzecz tego środowiska, była prezesem Koła Dzieci z Niepełnosprawnością Ruchową "Pomocna Dłoń" w Radomiu oraz działaczem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Od ponad 20 lat z jej inicjatywy co roku odbywa się bal niepełnosprawnych dzieci. W 2012 roku została uhonorowana medalem prezydenta miasta Radomia.

Włodzimierz Jastrząb. Zmarł 6 lutego. Miał 68 lat. Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Radomiu, wspaniały, prawy człowiek, wyróżniający się ogromną uczynnością i chęcią niesienia pomocy innym.
Sławomir Franecki. Zmarł 11 lutego. Miał 59 lat. Anglista, pedagog. Prowadził zajęcia w Studium Języków Obcych na radomskim Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym, wcześniej uczył w radomskich liceach: im. Kochanowskiego i Traugutta. W 1985 roku założył kabaret Fajf, w którym był autorem wszystkich tekstów, a wiele z nich również samodzielnie wykonywał ma scenie. Pisał także teksty dla kabaretu przy Resursie Obywatelskiej.

Ksiądz infułat Józef Wójcik. Zmarł 16 lutego. Miał 80 lat. Kapłan diecezji radomskiej, wielokrotny "więzień sumienia" w czasach PRL. W latach 1958-1959 był wikariuszem w parafii w Ożarowie, gdzie za kazanie wygłoszone w obronie krzyży, usuwanych z sal szkolnych został aresztowany i skazany na miesiąc więzienia. Od 1962 przez 6 lat był duszpasterzem w Wierzbicy, gdzie władze państwowe, wykorzystując miejscowy konflikt, utworzyły tzw. niezależną parafię, kosztem likwidacji istniejącej tam parafii rzymskokatolickiej. W czerwcu 1972 roku wsławił się uwolnieniem kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej "więzionej" decyzją komunistycznych władz na Jasnej Górze od 1966 roku. Dzięki podjętym potajemnie działaniom przyczynił się do powrotu obrazu na szlak nawiedzenia. Od 1972 roku był proboszczem parafii św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie.

Marzec 2014

Adolf Łaski. Zmarł 5 marca. Nestor szydłowieckiego rzemiosła. Pochodził z rodziny rzemieślniczej, jego ojciec był mistrzem szewskim. W Zasadniczej Szkole Zawodowej w Szydłowcu uzyskał uprawnienia czeladnicze stolarza. Następnie założył zakład rzemieślniczy wytwarzający drewniane spinacze do bielizny. Po zdobyciu kwalifikacji mistrzowskich zaczął wytwarzać zawiasy do mebli. Wybudował, działający do dziś pod nazwą Kamet, zakład produkcyjny w Długoszu. Po założeniu w Szydłowcu Spółdzielni Rzemieślniczej, w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku, został członkiem tej spółdzielni, a następnie jej wiceprezesem. Od 1963 roku był członkiem organizacji cechowej. W 2005 roku Cech Rzemiosł Różnych w Szydłowcu w uznaniu zasług nadał mu tytuł Honorowy Członek Cechu. W 2010 roku z okazji obchodów 200-lecia powiatu szydłowieckiego został uhonorowany dyplomem za wkład w rozwój i promocję powiatu szydłowieckiego.

Zenon Michalak. Zmarł 6 marca, miał 67 lat. Lekarz ginekolog, wieloletni ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Od 1978 roku związany z radomskim szpitalem. Był wspaniałym lekarzem i szefem. Był bardzo zaangażowany w zakończenie budowy nowego oddziału ginekologii, który zdążył jeszcze otworzyć.

Anna Łapieniecka. Zmarła 23 marca. Miała 49 lat. Dyrektor II Liceum imienia Konopnickiej w Radomiu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1989 roku uczyła matematyki, a od 2006 roku została dyrektorem szkoły. Wielokrotnie nagradzana przez władze miejskie i oświatowe, a w 2011 roku otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Józef Misterka. Zmarł 25 marca. Miał 79 lat. Doktor nauk medycznych, założyciel oddziału chirurgii dziecięcej w Radomiu, lekarz chirurg i ginekolog, ceniony przez pacjentów.

Ireneusz Jesionek. Zmarł 28 marca. Miał 65 lat. Kilkukrotny medalista Polski w akrobacji samolotowej. Był zawodnikiem Aeroklubu Radomskiego, pilotem i instruktorem na samolocie akrobacyjnym Extra 300L oraz szefem szkolenia naziemnego w Gold Wings. Startował również w mistrzostwach Europy. Uczestnik wielu pikników lotniczych oraz większych imprez lotniczych. Był dziewięciokrotnym medalistą mistrzostw Polski w akrobacji samolotowej. W trwającej ponad czterdzieści lat karierze lotniczej uczestniczył nie tylko w imprezach rangi mistrzostw kraju, Europy i świata, ale także w licznych pokazach lotniczych. Latał samolotem o znakach SP-ACM.

Kwiecień 2014

Arkadiusz Burski. Zmarł 10 kwietnia. Miał 60 lat. Śpiewak operowy, bas. Urodził się w Skaryszewie, absolwent Liceum im. Kopernika w Radomiu. Służbę wojskową odbył w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Po studiach wokalnych w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie został solistą w teatrze operowym we Freibergu w Niemczech, potem otrzymał stały kontrakt w szwajcarskim teatrze St. Gallen. Koncertował także w Polsce, USA, Francji, Włoszech, Niemczech. Prowadził regularnie Master Class w Krakowie i Warszawie oraz w Szwajcarii. Nigdy nie zerwał więzów z rodzinną ziemią, często do niej powracał. W 2008 roku wystąpił w radomskiej katedrze razem z Chórem Kameralnym z okazji 100 rocznicy poświęcenia tego kościoła.

Elżbieta Magdzicka. Zmarła 20 kwietnia. Miała 64 lata. Była wieloletnim nauczycielem i wychowawcą w radomskich placówkach przedszkolnych i oświatowych. Była pracowniczką Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego i wizytatorką Kuratorium Oświaty. Pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Ks. infułat Józef Wójcik.
Ks. infułat Józef Wójcik.

Ks. infułat Józef Wójcik.

Maj 2014

Danuta Kwiecień. Zmarła 1 maja. Miała 75 lat. Artysta plastyk, ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego w Lublinie. Tworzyła bardzo charakterystyczne obrazy technikami malarskimi, graficznymi, rysunkowymi. Przez wiele lat prowadziła zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu.

Jadwiga Stępkowska. Zmarła 6 maja. Miała 66 lat. Muzyk i pedagog, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Była pianistką, muzykiem teatralnym i pedagogiem artystycznym. Pracowała jako korepetytor muzyczny i akompaniator w teatrach w Częstochowie, Jeleniej Górze i Bydgoszczy. 1980 roku rozpoczęła działalność w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie opracowywała stronę muzyczną spektakli. Prowadziła także zajęcia w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. W latach 1991 - 1998 była dyrektorem Resursy Obywatelskiej.

Stanisław Jędrzejewski junior. Zmarł 9 maja. Miał 57 lat. Artysta, syn radomskich plastyków Leokadii i Stanisława Jędrzejewskich. Studiował na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był malarzem i rysownikiem, a tematem zdecydowanej większości jego obrazów były stare i nowe modele samochodów i motocykli. Uzdolniony muzycznie, pięknie grał na harmonijce ustnej.

Michalina Żelazna. Zmarła 12 maja. Miała 85 lat. Harcmistrz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej numer 35 w Radomiu. Interesowała się turystyką, a jej drugą pasją było harcerstwo. Założyła 16 drużyn harcerskich i zuchowych.

Jan Żórawicz. Zmarł 13 maja. Naukowiec. Wykładał na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Uczył prawa gospodarczego i samorządowego, postępowania karnego i prawa administracyjnego. Ceniony pracownik, życzliwy studentom. Człowiek pogodny, pracowity, pełen energii i planów życiowych.

Jan Wojszko. Zmarł 26 maja. Miał 75 lat. Dziennikarz. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował przede wszystkim w redakcji "Słowa Ludu". Był wielkim znawcą tematyki regionalnej, słynął z wiedzy i rzetelności dziennikarskiej. Po przejściu na emeryturę współpracował z m.in. z "Echem Dnia".

Czerwiec 2014

Anna Nowacka-Duda. Zmarła 13 czerwca. Miała 87 lat. Dziennikarka, wieloletni pracownik "Życia Radomskiego", gazety, która ukazywała się przez prawie 50 lat. Absolwentka studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej mężem był równie znany dziennikarz Bronisław Duda, kierownik redakcji "Życia Radomskiego". Oprócz działalności zawodowej zajmowała się także uczeniem młodych adeptów tej sztuki, przekazując im zasady rzetelności, prawości, wrażliwości, tolerancji i życzliwości wobec czytelników. Po przeszło 40 latach pracy przeszła na emeryturę i podjęła społeczną pracę w Fundacji Otwartych Serc przy Domu Pomocy Społecznej św. Kazimierza oraz w Społecznym Komitecie Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ulicy Limanowskiego w Radomiu.

Grzegorz Krzyżanowski. Zmarł 16 czerwca. Miał 37 lat. Radomianin, prezes rodzinnej firmy. Członek kadry narodowej PPG, wielokrotny mistrz Polski, od kilku lat niepokonany. W reprezentacji odpowiadał za przygotowanie nowych pilotów, był również oblatywaczem nowych konstrukcji skrzydeł rodzimego producenta, firmy Dudek Paragliders. Podczas I Slalomowych Mistrzostw Świata na francuskim lotnisku Aspres sur Buech zdobył aż trzy złote medale. Zwyciężył z 64 konkurentami reprezentującymi 16 krajów i został zdobywcą Pucharu Świata. Zginął w wypadku lotniczym w Piastowie podczas oblatywania nowego sprzętu.

Lipiec 2014

Stefan Menczak. Zmarł w lipcu w wieku 84 lat. Harcerz, nauczyciel, animator kultury. Od 1955 roku mieszkał w Radomiu, pracował jako wychowawca w internatach oraz jako nauczyciel, a później kierownik kilku szkół podstawowych. Pracował także jako nauczyciel w radomskim Studium Nauczycielskim. Bardzo zaangażowany w życie kulturalne miasta i diecezji. Działał w Towarzystwie Muzycznym i Teatralnym. Położył wielkie zasługi w organizacji harcerstwa.

Paweł Marasek. Zmarł 17 lipca. Miał 42 lata. Był wybitnym hodowcą gołębi pocztowych, działaczem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Przysusze. Wielokrotny mistrz Oddziału Przysucha i Okręgu Kielce.

Danuta Gawin. Zmarła 25 lipca. Miała 85 lat. Emerytowana nauczycielka radomskich szkół podstawowych numer 14 i 32. Wspominana przez byłych uczniów jako osoba niezwykle ciepła, serdeczna, szczególnie oddana najmłodszym dzieciom i starszej młodzieży.

Sierpień 2014

Alfred Wiśniewski. Zmarł 8 sierpnia. Wieloletni prezes Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Radomiu. Podejmował działania na rzecz ludzi chorych na cukrzycę. W 2006 roku Kapituła Konkursu "Dobre Praktyki" pod przewodnictwem prezydenta Radomia wyróżniła jego oddział dyplomem uznania.

Bożenna Szymańska-Słomska. Zmarła 9 sierpnia. Miała 80 lat. Wieloletnia nauczycielka i kierownik Działu Imprezowo-Artystycznego w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Założyła i prowadziła tam przez 37 lat dziecięcy teatr Uśmiech. Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej została wiele razy odznaczona. Była członkiem Towarzystwa Kultury Teatralnej.

Robert Skiba. Zmarł 15 sierpnia. Miał 46 lat. Samorządowiec, były wiceprezydent Radomia. Od lat związany z samorządem lokalnym. Pracował między innymi w Urzędzie Miejskim w Pionkach i Urzędzie Gminy w Jedlni-Letnisku. Był również związany z pionkowskim Pronitem i Zakładem Maszyn do Szycia Łucznik w Radomiu. W latach 2006-2010 był wiceprezydentem Radomia, a później był wiceprezesem miejskiej spółki Administrator.

Czesław Stanisławek. Zmarł 15 sierpnia. Miał 82 lata. Zasłużony pedagog, działacz społeczny, lokalny patriota, organizator i wieloletni dyrektor szkoły w Kazanowie. Urodził się 16 sierpnia 1932 roku w Jedlance Starej. Do Kazanowa przybył w 1956 roku.

Bohdan Karaś. Zmarł 18 sierpnia. Miał 49 lat. Radny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. Absolwent Technikum Mechanicznego i studiów dziennikarskich. Był dziennikarzem nieistniejącego już "Dziennika Radomskiego", potem dyrektorem radomskiego oddziału spółki Ruch. Od 1998 roku był radnym Rady Miejskiej z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zapamiętano go jako osobę zawsze życzliwą, uczynną, lubianą i szanowaną przez ludzi z bardzo różnych opcji. W Internecie prowadził popularnego bloga "Made in Radom", w którym pisał też o swojej walce z rakiem.

Stanisław Dębowski. Zmarł 19 sierpnia. Miał 79 lat. Muzyk, założyciel i pierwszy kierownik Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso, jej wieloletni nauczyciel, kapelmistrz i kierownik organizacyjny.

Anna Łapieniecka.
Anna Łapieniecka.

Anna Łapieniecka.

Wrzesień 2014

Ewa Nakonieczna. Zmarła 5 września. Miała 58 lat. Poetka, dziennikarka, plastyczka. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, po ukończeniu którego studiowała na wydziale romanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Krakowie rozpoczęła działalność pisarską - zadebiutowała w "Miesięczniku Literackim" w 1978 roku i przez 15 lat należała do znaczącej grupy młodych poetów. W 1980 roku wróciła wraz z synem do Radomia i rozpoczęła pracę w miesięczniku literackim "Kontrast", pracowała także w kilku radomskich mediach, m.in. w redakcjach "Echa Dnia" i "Tygodnika Radomskiego", w Telewizji Dami, w biurze prasowym Mazowieckiej Komendy Policji; współpracowała z Miejską Biblioteką Publiczną. W połowie lat 90. współtworzyła teatr studencki "Scena na Parapecie" oraz stowarzyszenie "Deszcz Wrogich Automatów". Pisała wiersze, dramaty i opowiadania, które publikowała na łamach czasopism, wydała również kilka tomików poezji.

Marek Przedniczek. Zmarł 6 września. Miał 54 lata. Radny Rady Powiatu Kozienickiego, nauczyciel fizyki. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1981 roku pracował jako nauczyciel fizyki i matematyki, był także autorem i koordynatorem projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Jako radny Rady Powiatu Kozienickiego pracował w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Budżetu, Finansów, Mienia Powiatu i Rozwoju Gospodarczego. Był założycielem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Puszcza Kozienicka" i współautorem Lokalnej Strategii Rozwoju. Interesował się żeglarstwem i grami zespołowymi.

Ksiądz Jan Adacha. Zmarł 16 września. Miał 53 lata. Był pierwszym duszpasterzem rodzin w nowo powstałej diecezji radomskiej. Funkcję tę pełnił w latach 1993-1996. Wspominany jako ciepły, wrażliwy człowiek, zatroskany o formację doradców rodzinnych.

Jan Anańko. Zmarł 19 września. Miał 82 lata. Lekarz chorób zakaźnych, doktor nauk medycznych, wieloletni ordynator oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Urodził się w Wilnie. W 1945 roku wraz z matką wyjechał w ramach repatriacji do Polski. Osiedli w Radomiu. Tu ukończył Liceum imienia Kochanowskiego i podjął studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Pracę lekarską rozpoczął w szpitalu przy ulicy Tochtermana w roku 1955. Zorganizował tam oddział chorób zakaźnych, w którym od roku 1970 pełnił funkcję ordynatora przez 30 lat, aż do odejścia na emeryturę w 2000 roku. Pełnił też funkcję wojewódzkiego konsultanta chorób zakaźnych i wojewódzkiego specjalisty chorób zakaźnych. Po przejściu na emeryturę pracował jeszcze w szpitalu na Józefowie na stanowisku epidemiologa do spraw
zwalczania zakażeń szpitalnych.

Leopold Dukaczewski. Zmarł we wrześniu. Miał 84 lata. Bardzo znany i zasłużony białobrzeski lekarz - internista. Przez wiele lat był ordynatorem oddziału wewnętrznego szpitala gminnego w Białobrzegach. Pracował też w ośrodku zdrowia, przez wiele lat leczył pacjentów z tych okolic. Jeździł też do chorych w pogotowiu ratunkowym.

Październik 2014

Tomasz Bloch. Zmarł 6 października. Miał 67 lat. Pochodził z Tomaszowa Mazowieckiego, ale od ponad 30 lat mieszkał w Szydłowcu. Jako inżynier podjął pracę w tutejszych Zakładach Elektroniki Przemysłowej Profel. Był między innymi prezesem Spółdzielni Inwalidów Elektron, szefem miejskiej rady sportu oraz prezesem klubu Szydłowianka.

Waldemar Ciach. Zmarł 8 października. Miał 50 lat. Sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu. Pochodził z Nowej Dęby koło Tarnobrzega. W 1990 roku przyjechał do Radomia i został asesorem w Sądzie Rejonowym. Od 1999 roku był sędzią Sądu Okręgowego, orzekał w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Mimo ciężkiej choroby, z którą zmagał się od dwóch lat, pracował niemal do ostatniego dnia.

Ksiądz kanonik Andrzej Wierzbicki. Zmarł 11 października. Miał 84 lata. Wieloletni proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Smogorzowie pod Przysuchą. Skromny i bezpośredni człowiek, na co dzień wzorowy duchowny był zarazem wielkim patriotą. Urodził się 18 listopada 1930 roku w Kornicy koło Końskich. W 1956 roku przyjął sakrament kapłaństwa z rąk biskupa Franciszka Jopa. Od 1975 roku był proboszczem w Smogorzowie. W grudniu 1988 roku ksiądz biskup Edward Materski mianował proboszcza na kanonika. Od 2005 roku kapłan przebywał w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Został pochowany w Smogorzowie.

Zdzisław Heńk. Zmarł 26 października. Miał 82 lata. Wieloletni dziennikarz radomskich mediów, przede wszystkim Polskiego Radia Kielce. Urodził się w miejscowości Łuniniec na Kresach w 1932 roku. Kiedy wybuchła II wojna światowa i na Kresy wkroczyli Rosjanie, ojciec został wywieziony do łagru, a 10-letni wówczas Zdzisław wraz z matką mieli zostać wywiezieni w następnej kolejności. - Uratowała nas napaść Niemiec na Związek Radziecki - opowiadał potem. Po wojnie repatriowany do Polski wraz z matką osiadł w Radomiu. Tu właśnie rozpoczął pracę w "Życiu Radomskim", gdzie zdobywał dziennikarskie ostrogi, a potem podjął pracę w powstającej właśnie redakcji radomskiego oddziału Polskiego Radia w Kielcach. Tam przepracował aż do emerytury. W swojej pracy podejmował różne tematy, ale wszystkie były zawsze związane z człowiekiem, jego problemami, radościami i krzywdami. Był wspaniałym nauczycielem młodych dziennikarzy, którym nakazywał dbać nie tylko o jakość materiałów, ale także o zachowanie własnego wizerunku, licującego z zawodem i jego społeczną misją. Był postacią niezwykle barwną. Razem z redaktorem Jerzym Figasem z ówczesnego "Słowa Ludu" prowadzili imprezę "Żywe Słowo", podczas której przedstawiali radomian - ludzi sukcesu. Był człowiekiem żelaznych zasad moralnych, autorytetem dla wielu z nas. Takich dziennikarzy już dzisiaj nie ma.

Jan Siwiec. Zmarł 28 października. Miał 82 lata. Wieloletni działacz samorządowy, sportowy oraz społeczny w gminie Iłża. Po wojnie był piłkarzem oraz działaczem Polonii Iłża. W 1954 roku, w wieku 20 lat, został naczelnikiem miasta i gminy Iłża. Swoje życie zawodowe związał z Zakładami Górniczo-Metalowymi Zębiec. Radny Rady Miejskiej kilku kadencji, pionier i jeden z założycieli wspólnot mieszkaniowych na osiedlu Staszica. Do ostatnich dni żywo interesował się sprawami lokalnymi.

Rafał Rogala. Zmarł 28 października. Miał 41 lat. Muzyk, gitarzysta, basista, świetny wokalista i
dźwiękowiec. Od 1988 roku wokalista w zespole Daktyl. Prowadził Bałtykarium w Jastarni, grywał na wielu koncertach w Radomiu. Zginął w wypadku w Rekowie Dolnym pod Wejherowem. W jego samochód uderzyło volvo, którego kierowca uciekał przed policją.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie