Sobotnie wyniki. Proch Pionki pokonał Powiślankę Lipsko (WIDEO, ZDJĘCIA)

/SzS/
Michał Kowalczyk (na pierwszym planie), zdobył drugą bramkę w meczu z Powiślanką S. Szymczak
W sobotę rozegrane zostały trze mecze piłkarskiej Campeon.pl Ligi Okręgowej. Najwcześniej odbył się mecz w Pionkach, gdzie miejscowy Proch zasłużenie pokonał Powiślankę Lipsko.
Proch - Powiślanka

Proch Pionki - Powiślanka Lipsko

Proch Pionki - Powiślanka Lipsko 2:0 (0:0), Kłos 75, Kowalczyk 89.

Proch: Staniszewski - Pryciak, Sztobryn, Bernacik, Kłos, M. Kołodziej, Blank, Czaplarski (75 Polak), Żak (68 Czerski), Sekuła (89 Ł. Kołodziej), Kowalczyk.

Powiślanka: Rak - Kwiatkowski, Szewczyk, Bzikot, Suwała (46 Skorupa), Niewczas, Krupa, Nowak, Krajewski (76 Ruta), Mroczek, Bańcerowski.

Lepsi pikarsko w tym meczu byli piłkarze Prochu, ale zawodziła ich skuteczność. Przed przerwą dwukrotnie groźnie główkował nad bramką gości Michał Kowalczyk, W 37 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Edward Czaplarski, ale górą był Tomasz Rak.

Do 65 minuty z boiska wiało nudą. Wtedy to po jednej z nielicznych akcji gości, słupek uratował Proch od straty bramki. 10 minut później gospodarze zdobyli upragnioną bramkę. Po rozegraniu rzutu rożnego, Edward Czaplarski przerzucił piłkę na lewą stronę,. tam ucieło się dwóch obrońców Powiślanki, Konrad Kłos przechwycił piłkę, wbiegł w pole karne i w długi róg nie dał szans Rakowi.

W końcówce Powiślanka zaatakowała śmielej, ale to Proch dobił rywala. Po dośrodkowaniu Kłosa, Michał Kowalczyk głową zdobył drugą bramkę.

- Cieszymy się z tej wygranej. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, bo zdajemy sobie sprawę, że rywale z czołówki mogą nam uciec - powiedział po meczu Michał Kowalczyk.

W innych meczach sobotnich:
LKS Promna - Jodła Jedlnia Letnisko 2:1 (0:1), Karolewski 55, 75 - Cierzuch 20
Promna: Domagała - Majewski, Dąbrowski, Wicik, Karolewski, Kulej, Trzaska, Sułkowski (63 Wasilewski),
Pełka, Kabot, Orłowski.

Pilica Nowe Miasto - KS Warka 4:3 (3:0), Pędzikowski 15, 43, 60, Pawłowski 25, - Jankiewicz 58, Ząbkowski 72, 85.
Pilica: Warda - Darnowski, Szymański, Tomczyk, Wójcik, Krzemiński, Pawłowski, Pędzikowski, Rzepkowski (80 Bażant), Lewecki, Wawrzyńczak (65 Kalinowski).