Niemoc KSZO Ostrowiec w Młodej Lidze (zdjęcia, wideo)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Gładką przegraną 0:3 zakończyła się niedzielna konfrontacja KSZO Ostrowiec z ekipą Budowlanych Łódź.
KSZO Ostrowiec – Budowlani Łódź 0:3

KSZO Ostrowiec - Budowlani Łódź 0:3

KSZO Ostrowiec - Budowlani Łódź 0:3 (12:25, 18:25, 13:25)

KSZO: Pietrzyńska, Turek, Stefańska, Grzelak, Nowak, Semeniuk (libero) oraz Mazur, Kowalska.

Budowlani: Kajzer, Brzezińska, Pacak, Gwardecka, Grajber, Sikorska, Wysokińska (libero) oraz Gruszka, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Berkowska.

Sędziowali: Krzysztof Kapusta i Maciej Twardowski (Radom). Widzów: 50. MVP: Emilia Kajzer.

Mecz zaczął się bardzo pechowo dla atakującej KSZO, Anety Pietrzyńskiej. Już w trzeciej akcji meczu niefortunnie upadła przy siatce i skręciła staw skokowy. Ta sytuacja zdekoncentrowała koleżanki z zespołu, które oddały inicjatywę rywalkom i gładko uległy do 12. Drugi set rozpoczął się od asa serwisowego Emilii Kajzer, a Joanna Pacak uczyniła to samo już przy wyniku 2:7. W grze gospodyń szwankowało przyjęcie i brakowało zdecydowania w akcjach, przez co drugi czas Wojciech Gwaron wykorzystał już przy wyniku 6:13. Budowlane bardzo dobrze rozgrywały swoje akcje środkiem, a przy atakach KSZO ustawiały szczelny, podwójny blok, który okazał się sporym problemem i ta partia zakończyła się przegraną do 18. Bardzo obiecująco dla gospodyń zaczęła się trzecia partia i gdy Jacek Pasiński poprosił o czas przy stanie 8:6 dla KSZO, kibice liczyli, że ostrowczanki złapią wiatr w żagle. Niestety, dobra gra skończyła się przy stanie po 11. Rywalki grały koncertowo, a gospodynie sprawiały wrażenie zagubionych. Szkoleniowiec KSZO próbował jeszcze zmobilizować zespół biorąc czas przy stanie 12:16, jednak nie wiele wskórał, bowiem do końca seta KSZO zdołał zapunktować tylko raz, przegrywając wysoko do 13.