Pierwsza wygrana KSZO Ostrowiec w Orlen Lidze

Rafał SOBOŃ
Pierwsze, ale za to zdecydowane zwycięstwo odniosły siatkarki KSZO. W poniedziałek, przed telewizyjnymi kamerami pokonały Legionovię.

KSZO Ostrowiec - Sk bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:20, 25:14, 18:25, 25:19)
KSZO: Brojek 21, Wójcik 4, Kuligowska 9, Bawoł 15, Ganszczyk 11, Godfrey 9, Ścibisz (libero) oraz Stefańska 1, Grzelak, Vasileva.
Legionovia: Piątek 7, Bechis 1, Paszek 9, Wójcik 9, Thibeault 9, Połeć 10, Wysocka (libero) oraz Chojnacka 2, Gajewska 2, Bociek 4, Studzienna.

Pierwszego seta rewelacyjnie rozpoczęły siatkarki KSZO, które po bardzo dobrej zagrywce Marty Wójcik i świetnej grze blokiem Katarzyny Brojek pewnie prowadziły 5:0. Rywalki w żaden sposób nie mogły im zagrozić i na obie przerwy techniczne to pomarańczowo - czarne schodziły z przewagą, której nie oddały już do końca seta. Zakończyła go skutecznym atakiem Sophie Godfrey (25:20).

Drugi set to potwierdzenie dominacji ostrowczanek na parkiecie, które podobnie jak w pierwszej partii obie przerwy techniczne rozstrzygały na swoją korzyść (8:2 i 16:10). Legionovia wprawdzie podjęła próbę odrobienia strat, jednak świetna dyspozycja Barbaray Bawoł i Katarzyny Brojek sprawiła, że podopieczne trenera Dariusza Parkitnego grały jak w transie i osiągniętej przewagi nie oddały do końca seta. W pięknym stylu zakończyła go punktowa zagrywka Alicji Stefańskiej (25:14).

Trzecia partia wydawała się być tylko formalnością, jednak jak się okazało było to mylne złudzenie. W tym secie to ekipa Legionovii lepiej się prezentowała i od początku przejęła inicjatywę (8:5, 13:10). Zespół gości zasłużenie zszedł na drugą przerwę techniczną z pięcioma oczkami przewagi. Ostrowczanki nie zdołały już dogonić przyjezdnych i przegrały trzeciego seta do 18.

Czwarty set początkowo był bardzo wyrównaną walką, jednak po pierwszej przerwie technicznej gospodynie zaczęły odjeżdżać rywalkom . Mimo ambitnej walki o każdą piłkę drużyna przyjezdnych nie dała rady zmniejszyć już wypracowanej przewagi pomarańczowo - czarnych, które królowały na parkiecie, a w decydujących momentach ciężar gry brały na siebie Katarzyna Brojek i Barbara Bawoł, którym pomagały pozostałe siatkarki i ostatecznie to KSZO wygrał w tym secie do 19 i całe spotkanie 3:1.